Taxikár

Švédsky koncern Cabby Caravan AB vyrába karavany od roku 1964. Výrobné zariadenia spoločnosti sa nachádzajú v meste Kristinehamn.

Založil spoločnosť Tore Nilsson a už v roku 1965 predstavil verejnosti svoj prvý model pre masovú výrobu. Jeho rám bol vyrobený z polyuretánu a bol prototypom budov, ktoré sú stále základom karavanov Cabby.

Vlastná továreň v Kristinehamne bola otvorená v roku 1968. V rôznych časoch bola spoločnosť v zahraničnom vlastníctve. V roku 2001 ho kúpil holandský výrobca prívesov a prívesov - Tirus Group BV. Ale od roku 2008 sa výroba vrátila do vlastníctva Švédov vďaka Outback Capital Management.

Kabínové karavany vo svojom "pôvode" sú určené pre severnú, chladnú a drsnú klímu. Preto sa v nich budete cítiť rovnako pohodlne ako v lete, tak aj v zime. Požadovaná teplota je zachovaná vďaka vynikajúcej izolácii karosérie, teplej podlahe a dobre navrhnutému ventilačnému systému. Autonómne okruhy vám umožňujú rovnomerne rozdeľovať ohriaty vzduch a nasmerovať ho na „pravé“ miesto.

Hlavnými funkčnými výhodami karavanov sú pohodlná kuchyňa, sprcha a WC, pohodlný čalúnený nábytok a veľké úložné priestory na uloženie batožiny.

model

Dnes sa zaoberá 7 sériovými prívesmi. Oddelenie sa odvíja v závislosti od dĺžky tela: 570, 620, 650, 710, 740, 800 a 900 cm V takmer každej modifikácii si môžete vybrať karavan s 2 alebo viacerými možnosťami „rozloženia“ v závislosti od počtu vašich rodinných príslušníkov. : s dvoma samostatnými obyčajnými lôžkami (Single), s kombinovanou manželskou posteľou (Double), transformátorom (Flexi, so skladacou mäkkou časťou v rekreačnej oblasti) a rodinným karavanom (Family).

Single. Sú to karavany pre tých, ktorí uprednostňujú spať na vlastnej posteli. Praktická kuchyňa, kúpeľňa a skrine sú umiestnené uprostred prívesu. Môžete relaxovať na mäkkej časti obývacej izby, ktorá sa vo večerných hodinách ľahko zmení na prístelku.

Double. Toto sú najobľúbenejšie modely. Komfortná, veľká manželská posteľ sa nachádza v zadnej časti prívesu. Predné sedadlá sa dajú sklopiť do pohodlných pohoviek. Dobre vybavená kuchyňa je ďalšou nespornou výhodou tohto karavanu.

Flexi. Je to skutočne viacúčelový dom. Jedáleň s mäkkou časťou, ktorá sa nachádza v prednej časti, sa pri spaní mení na miesta na spanie. V ďalších lôžkach môžete premeniť a mäkké sedadlá menšie, rovnako ako skriňa v strednej časti karavanu.

Family. S týmto prívesom budete mať dostatok priestoru pre celú rodinu. Ďalším bonusom je brilantné riešenie pre navrhovanie priestoru, čím sa vytvára dodatočný priestor pre uloženie batožiny. Karavan je vybavený manželskou posteľou a poschodovou posteľou. Na hostí 'služby je krásna, pohodlná kuchyňa a roztomilý, uvoľnený mäkký kútik v obývacej izbe. Prístup do batožinového priestoru získate z vnútornej aj vonkajšej strany karavanu.

Charakteristickým znakom všetkých modelov prívesov Cabby bez výnimky je ich dôkladne premyslená forma, vybavenie a „vybavenie“. Niektoré z myšlienok používaných vo výrobe sú určené výlučne na estetické účely, zatiaľ čo iné sú z praktického hľadiska veľmi užitočné.

Niektoré z inovácií spoločnosti Cabby nie sú na prvý pohľad viditeľné, ale sú jednoducho potrebné, pokiaľ ide o bezpečnosť a pohodlie. Ide o unikátne technológie a riešenia, ktoré sú ukryté v podlahe a stenách:

  • špeciálny ATC systém, tlmiace vibrácie;
  • pevný a vyvážený podvozok pre maximálny komfort pri jazde na zlých cestách;
  • most na vytvorenie nižšieho ťažiska;
  • optimalizované odpruženie pre všetky typy dlažieb;
  • Stabilizátor AKS poskytuje vyrovnávací účinok.

Cabby Sunset

Cabby mal finančné problémy niekoľko rokov. V roku 2008 spoločnosť v dôsledku dlhov zmenila majiteľov a podarilo sa im splácať významnú časť úverov. V roku 2014 sa uskutočnila reštrukturalizácia, ktorá významne oživila spoločnosť. Ale to nestačilo. 7. januára 2016 sa Cabby vyhlásil za bankrot. 63. zamestnanci museli hľadať nové zamestnanie. Právo na ochrannú známku (ktorá sa už nebude používať), ako aj náhradné diely, ktoré sa nachádzali v súvahe závodu, získala iná švédska spoločnosť Polar. Výroba karavanov v Kristinehamne bola navždy zastavená, závod a zariadenie boli umiestnené do aukcie. Príbeh značky Cabby skončil.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár