Burstner

Burstner - pohodlie a spoľahlivosť

Chata na kolieskach od firmy Burstner vytvorená pre pohodlný odpočinok uprostred prírody. Toto je maximálne pohodlie pobytu mimo mesta. Môžete si vychutnať čerstvý vzduch a krásnu krajinu bez toho, aby ste zažili najmenšie ťažkosti alebo nepohodlie.

Charakteristickým znakom obytných domov Burstner je ich maximálne vybavenie, pretože v základnej verzii majú tieto modely všetko, čo potrebujete pre pohodlnú cestu. Pre každú možnosť bol vyvinutý aj balík ďalších možností za prekvapivo prijateľné ceny. Burstnerove karavany sa nebojí konkurencie, pretože sú najlepší vo svojom segmente. Ich vybavenie zahŕňa všetko vybavenie, na ktoré ste zvyknutí vo svojom stálom dome. Zákazníci si môžu zakúpiť model v akejkoľvek konfigurácii za prijateľné ceny.

Prvé kroky spoločnosti

Značka Burstner ako súčasť automobilového priemyslu má dlhú históriu úspechu založenú na tvrdej a tvrdej práci a spojenej s vývojom a výrobou obytných domov a mobilných domčekov. Prvá karavánska spoločnosť začala vyrábať v 50. rokoch dvadsiateho storočia. Montáž týchto modelov je kompletne vyhotovená ručne. Po 30 rokoch spoločnosť rozšírila svoju ponuku a svojim zákazníkom už ponúkla mobilné dovolenkové domy, karavany a pohodlné kempingy.

História spoločnosti však začala o niečo skôr, v roku 1924, od založenia stolárskej dielne v Nyumule. V roku 1953 vlastníkom manufaktúry bola komanditná spoločnosť "Jakob Burstner". Malé prvé modely boli vyrobené na objednávku pre súkromných klientov, boli zostavené ručne a boli veľmi pracné. Táto technika však nebola know-how, pretože táborníci boli už v 30. rokoch 20. storočia vykorisťovaní v Nemecku. Neistá povojnová ekonomika spôsobila, že dopyt po takýchto agregátoch bol minimálny. Počet objednávok stúpol až do roku 1961, výsledkom čoho bolo, že spoločnosť dokonca prijala nových zamestnancov, čím rozšírila výrobnú základňu. V tom istom roku sa produkty spoločnosti zúčastnili výstavy "Caravan Salon", ktorá sa konala v Essene.

Nové výšky a minimá

Ďalším medzníkom pre spoločnosť bol rok 1973. Partnerstvo "Jakob Burstner" je reorganizované do LLC "Burstner". Okrem organizačných zmien sa zvyšuje aj výrobný potenciál. Rastúca sľubná spoločnosť potrebovala nové dielne, ktoré ešte neboli v Nyumule. Potrebné oblasti boli nájdené v alsaskom Wissemburgu, kde boli zakúpené nábytkárske a stolárske továrne. Ďalším krokom bola akvizícia tovární vo Francúzsku v roku 1976, reorganizácia spoločnosti na akciovú spoločnosť a začiatok kótovania jej akcií na burze. Spoločnosť od nemeckého exkluzívneho výrobcu sa transformuje na značku európskej úrovne.

Produkcia prudko rastie: v roku 1977 sa zozbieralo 8,5 tisíc dodávok, ročný obrat dosiahol 35 miliónov značiek. Dopyt po produktoch rástol zúfalým tempom, v roku 1982, dopravník spoločnosti už klesol o 15 000 av roku 1985 o 17 000 chát na kolesách. Spoločnosť sa stala najväčšou v Európe.

Zvýšenie si vyžiadalo nové priestory pre workshopy. Hlavným problémom bola expanzia prvého závodu v Nyumule. V roku 1986, v prístave Kehl na brehu Rýna, bola s vybavením vypredaná továreň na dvere. Časť výroby sa tam preniesla. V roku 1989 už spoločnosť zamestnávala 1 150 pracovníkov, ktorí vyrobili 20 000 kusov zariadení. Montáž sa uskutočnila okamžite na dvoch miestach a predaj v tomto roku predstavoval rekordných 156 miliónov značiek.

Procesy stagnácie v hospodárstve na začiatku 90. rokov výrazne oslabili finančnú situáciu podniku, ale radikálne zníženie výroby o polovicu v roku 1993 ho zachránilo pred bankrotom. O rok neskôr spoločnosť ukázala svoj potenciál: 520 zamestnancov zozbieralo 8500 dach na kolesách a predaj dosiahol 76 miliónov značiek.

V roku 1996 sa všetky nemecké dielne a obchodné jednotky sústreďujú v prístave Kehl. Prístav na brehu Rýna bol strategicky dôležitou akvizíciou ovplyvňujúcou hospodárstvo spoločnosti. Ale táto oblasť bola opäť menej ako potrebná, podnikla ďalšie úpravy výroby.

Veľká fúzia

V roku 1998 vstúpil Burstner do skupiny Hymer Group, ktorá silne ovplyvnila finančné blahobyty a rast spoločnosti, ktorých ročné výnosy dosiahli 195 mil. Objem zamestnancov a výroby neustále rastie. V roku 2002 bolo dosiahnuté rekordných 200 miliónov eur ročných tržieb. Pozoruhodnou udalosťou v histórii značky bolo uvedenie série kempingov Argos 747-2 G, ktorá dnes zaujíma vedúcu pozíciu vo výrobe a predaji luxusných motorových vozidiel.

Nové úspechy a plány do budúcnosti

V roku 2004 bolo otvorené nové servisné centrum, ktoré sa nachádzalo v bývalom sídle spoločnosti v Nyumule. Táto udalosť bola ďalším dôkazom pozornosti spoločnosti voči jej zákazníkom. Na novej výstavnej ploche s expozíciou najnovších modelov podniku pribudla sieť 22 výrobných dielní a centrálneho skladu v Európe. Nové konferenčné miestnosti umožňujú prijímať všetkých potenciálnych zákazníkov, ktorí majú záujem o poradenstvo a nákup značkových produktov. Slávnostné otvorenie centra sa uskutočnilo v auguste 2004.

Pozornosť bola venovaná zlepšeniu a modernizácii logistického systému. V prístave Kehl je moderné dopravné centrum. Objem jej investícií je okolo 1,5 milióna eur.

Spoločnosť Burstner je považovaná za jedného z európskych lídrov vo výrobe chát na kolesách a karavanoch. Spoločnosť zamestnáva približne tisíc zamestnancov pracujúcich na dvoch pracoviskách. V roku 2004 dosiahli tržby spoločnosti 250 miliónov eur, v roku 2007 300 miliónov eur. V roku 2007, podľa čitateľov, bol model Mega Van uznaný ako táborník roka.

V roku 2013 oslávila spoločnosť svoje 55. výročie a naďalej získava ocenenia vo svojej rodnej krajine a ďalších európskych krajinách.

Pozrite si video: Burstner Ixeo i744 RV review (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár