Rezbár

CARVER Group je najstarším rodinným podnikom, ktorý vznikol v druhej polovici 18. storočia. Dnes ôsma generácia rodiny Carver spravuje skupinu spoločností s rovnakým menom. Sídlo sa nachádza vo Veľkej Británii a priemyselné podniky pôsobiace v rôznych výrobných oblastiach sú otvorené v 50 krajinách po celom svete, vrátane Francúzska, Nemecka, Holandska a Kanady.

História značky CARVER

1776 - Začiatok aktivít

Anglická značka bola založená v roku 1776 Josephom Carverom, ktorý otvoril manuálnu výrobu bičov a postrojov v meste Walsall (West Midlands). Produkty sa tešia veľkej popularite vďaka vysokej kvalite. Preto len niekoľko rokov po založení továrne boli biče s logom CARVER dodané do všetkých kútov Britského impéria.

1900 - Strojárstvo

Rozkvet industrializácie v západnej Európe sa časovo zhodoval s vynálezom automobilu a zároveň sa začala celá éra vývoja priemyselnej výroby. Na začiatku 20. storočia vytvoril David Carver dcérsku spoločnosť pre výrobu automobilových súčiastok a komponentov - CARVER a Co Engineers. Spoločnosť rýchlo dobýva európsky trh a stáva sa najväčším dodávateľom výrobných komponentov pre rôzne značky automobilov tej doby.

1958 - Svorky a svorky

Obchod s bičom bol predaný v roku 1958. Následne spoločnosť podnikla kurz o uvoľnení technických zariadení a nástrojov - zverák, svorky, svorky atď. Vyvinutí inžiniermi spoločnosti "rack klip" dnes je široko používaný v priemyselnej výrobe po celom svete. Už viac ako 60 rokov vyrába dcérska spoločnosť s rovnakým názvom CARVER CLAMPS širokú škálu produktov v tejto oblasti, vrátane unikátnych zváracích stolov.

1967 - Vstup na trh s karavanmi

Koncom 60. rokov spoločnosť vstúpila na nový trh pre karavany alebo karavany. Počas tohto obdobia CARVER vyrába plynové ohrievače, kotly a sťahováky pre karavany. Vynález inžinierov spoločnosti bol hybnou silou karavanu, čo vám umožnilo presúvať dom na kolesách bez auta.

Počas tohto obdobia sa spoločnosť stáva monopolným výrobcom a dodávateľom vykurovacích zariadení pre prívesy vo Veľkej Británii. Prítomnosť kúrenia a kotla na vodu v mobilnom dome umožnila rozšíriť rozsah použitia karavanov, vrátane karavanu na celoročné bývanie.

Jedným z najobľúbenejších produktov spoločnosti bol kotol CARVER Cascade 2 vyrábaný v 80. a 90. rokoch. Na ohrev vody v ňom by sa mohol použiť plyn alebo elektrina z kempingovej siete. Kotol bol vybavený mechanickým termostatom a elektronickým riadiacim systémom, ktorý zabezpečil automatické a bezpečné používanie zariadenia. Model sa ukázal byť pozoruhodný nielen pre svoje moderné vybavenie, ale aj spoľahlivosť. Aj dnes na predaj nájdete použité britské kotly Cascade 2 v plne funkčnom stave.

1990 - Klimatické zariadenia

V polovici 90. rokov spoločnosť zmenila vektor činnosti na výrobu stacionárnych klimatizačných zariadení. Divízia karavanového vybavenia CARVER bola predaná konkurenčnej nemeckej spoločnosti Truma. Napriek tomu, že prevzatie sa uskutočnilo pred viac ako dvadsiatimi rokmi, značka sa dnes nachádza. Najmä moderné komponenty pre kempingové zariadenia môžu byť označené značkou CARVER / Truma.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár