Dethleffs

Detleffs - Caravan pre špeciálne účely

Dethleffs bola založená v Nemecku v roku 1834 a prvých 100 rokov jej existencie boli biče a lyžiarske palice. V roku 1931 však začala jeho automobilová história, keď bol generálny riaditeľ Arist Detleffs unavený z častého odlúčenia od rodiny a navrhol prvý obytný automobil v Nemecku. Jeho manželka a deti ho mohli sprevádzať na služobných cestách, bez toho, aby stratili pohodlie domova.

Prvý karavan bol pripravený v roku 1932 a ukázalo sa, že je tak dobrý, že ľudia, ktorí chceli mať podobný, sa začali obracať na Detleffs. Takže tam bola spoločnosť Dethleffs Wohnauto, do roku 1936 sa skladalo zo 6 ľudí, ktorí zostavili prvých kemperov v malej stodole. Bohužiaľ, v roku 1937, nemecký priemysel prešiel na stanné právo, a projekt bol uzavretý na dlhú dobu.

Nový dych

S rozdelením Nemecka v roku 1945, väčšina z tovární Detleffs boli stratené, ale to pomohlo Arista Detleffs sústrediť sa na výrobu motorhomes. V roku 1947 boli kupujúcim už ponúknuté na výber 150 parametrov, z ktorých si mohli vybrať optimálnu konfiguráciu pre svojho karavana. Až do roku 1956 boli obytné automobily zmontované len na objednávku, ale ich popularita prinútila vedenie spoločnosti uvažovať o sériovej výrobe najúspešnejších modelov a nakoniec sa vzdať výroby bičov.

Rozhodnutie o spustení série bolo úspešné. Dizajn prvých obytných domov získal niekoľko ocenení a predaj vzrástol. Spoločnosť pokračovala v experimentovaní av roku 1961 vznikol prvý príves Camper av roku 1971 sa modelová rada skladala z piatich obytných vozov: Camper, Globetrotter, Tourist a Comfort. V roku 1983 sa spoločnosť odvážila vytvoriť obytný automobil založený na osobnom automobile Fiat Dukato - prvý a dlhý čas v Európe. Do roku 1990 bol Detleffs najväčším nemeckým výrobcom motorových vozidiel, obytných vozidiel a obytných prívesov.

Motorhome, v ktorom chcete žiť

V roku 1995 sa objavil slogan „Detleffs je rodinný priateľ“, pretože väčšina motorových obytných domov bola využívaná na rodinné výlety. Vyvinutím myšlienky sa klubové karty pre stálych zákazníkov nazývali „Rodinné karty“ a od roku 1999 začali organizovať každoročné „rodinné dovolenky“ pre svojich držiteľov. Rodinné hodnoty Detleffov sa prejavujú aj v charite. V roku 2004 založila spoločnosť Rodinnú nadáciu, ktorá poskytla príležitosť na odpočinok pre siroty a rodiny s nízkymi príjmami.

Z hodnôt spoločnosti Detleffs a záujmu o zachovanie životného prostredia preto spoločnosť od roku 2009 využíva energiu vyrobenú vo vlastnej tepelnej elektrárni 6 MW. Spoločnosť tiež zaviedla bezpapierovú výrobu.

Od roku 1950 do roku 1984 sa Daimler zaoberal dodávkami prevodoviek a pohonných jednotiek pre obytné automobily. Spolupráca však skončila, keď sa Detleffs rozhodol použiť autobus Neoplan StarLiner na ďalší vývoj. Potom začala spoločnosť spolupracovať s Peugeotom, ktorý pre detleffovcov zabezpečoval nielen jednotlivé časti a bloky, ale aj celé základné platformy. Hoci sú komponenty dodávané z Francúzska, hlavná výroba je stále v Nemecku a priťahuje kupujúcich s dokonalou kvalitou slávneho nemeckého zhromaždenia.

Prémiová trieda

Hlavná továreň "Detleffs" sa nachádza v blízkosti mesta Isny. Bol postavený v roku 1972 a jeho rozloha je 12 000 m. Ďalší veľký podnik "Detleffs" s rozlohou 6 200 m2. m., bola postavená v roku 1993 a stojí spoločnosť 12.000.000 nemeckých značiek. Nasledujúca expanzia výrobných kapacít nastala v rokoch 2001 a 2003 av roku 2006 bola vytvorená dcérska spoločnosť Sunlight GmbH, na ktorú bol kompletne prevedený vývoj a výroba prémiových obytných vozidiel.

Všetky modely Dettleffs sú testované na odolnosť Federálnou agentúrou pre motorovú dopravu, ale tí, ktorí chcú byť presvedčení o kvalite budúceho nákupu, môžu vidieť proces montáže na vlastné oči: organizujú výlety v továrni Detleffs.

Treba poznamenať, že spoločnosť vždy venovala veľkú pozornosť práci so zákazníkmi, a to vo fáze výberu karavanov, ako aj v štádiu popredajného servisu. Od roku 1993 spoločnosť organizuje semináre pre majiteľov motorových vozidiel venované bezpečnosti. Bežným zákazníkom, ktorí vlastnia „Rodinné karty“, sa poskytuje predĺžená záručná doba. Pre tých, ktorí nebudú cestovať po celú dobu, alternatíva k nákupu je k dispozícii - v požičovni McRent centrum si môžete prenajať motorhome.

Hlavnými zákazníkmi Detleffov sú stále Nemci, ale rozširujúca sa sieť predajcov umožňuje objednanie karavanu v správnej konfigurácii takmer kdekoľvek na svete. Spoločnosť sa tak stala lídrom v predaji karavanov v Estónsku, Fínsku, Holandsku a škandinávskych krajinách.

Šťastný koniec príbehu

V roku 1996 zomrel Arist Detleffs vo veku 88 rokov, ale spoločnosť sa neprestala vyvíjať: neustále sa vyvíjajú nové modely, kompletné zostavy a usporiadanie obytných vozidiel, ktoré často dostávajú prestížne ocenenia. Napríklad, v roku 1998, Aris a Aero Tourist príves pridané do zostavy. V roku 2002 bol vytvorený prvý model izolovaného prívesu na cestovanie v zimnom období av roku 2005 príves Tourist Light z ľahkej konštrukcie z kompozitných materiálov. Taktiež "Detleffs" ovláda výrobu nízkoprofilových obytných vozidiel a minivanov.

Posledných 10 rokov, takmer každý rok, „Detleffs“ prekvapuje inováciami. Tento rozruch v roku 2006 priniesol "ženský" motoristický dom Esprit, ktorý bol demonštrovaný na CMT v Stuttgarte. Len o rok neskôr, v roku 2007, bola verejnosť prekvapená modelom „BestAger“, ktorý bol navrhnutý pre ľudí nad päťdesiat rokov av roku 2008 bol vydaný jedinečný model rodiny. Potom boli aktualizované nízkoprofilové domy: v roku 2009 ich začali vybavovať sklopnými posteľami. Po mnoho rokov sa výrobky spoločnosti vyrábali len v bielych a strieborných farbách, ale v roku 2010 sa dizajnéri rozhodli pridať jas a v zostave prišli táborníci sivohnedej, modrej, zelenej a piesočnatej farby. Rok 2015 nebol výnimkou, v januári predstavil Detleffs model SM Trend ST 6617 a nový zimný príves na modeli SMT.

Pozrite si video: CamperTobi - Dethleffs Globetrotter XL I Premium 7850 EB - 2019 - Caravan-Salon 2018 - Roomtour (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár