Hymer

Obytné automobily a karavany od spoločnosti Hymer - nemecká kvalita

Nemecká spoločnosť Hymer je jedným z prvých výrobcov motorových vozidiel a karavanov v Európe. Dnes má niekoľko desiatok tovární v rôznych krajinách sveta. Ku koncu roka 2012 tvorili zamestnanci spoločnosti viac ako 2 600 zamestnancov a celkový ročný príjem dosiahol 2,78 miliardy eur. Napriek obrovskej konkurencii v tomto segmente trhu Hymer naďalej rýchlo rastie až do dnešného dňa, pričom uvoľňuje nové modely obytných áut a karavanov.

Prvé kroky na dobytie trhu

História nemeckej spoločnosti Hymer začala v roku 1923, keď Alfons Hoomer, otec Erwina Humeru (budúci zakladateľ značky), otvoril vlastnú dielňu, ktorá sa špecializovala na opravy karosérií. Táto malá dielňa sa nachádzala na okraji mestečka Bad Waldsee v Nemecku. V prvých rokoch autoservisu musel Alphonse Humera čeliť mnohým problémom a často nedostatok klientov spôsobil vážne finančné ťažkosti.

Hymer továreň

Jeho syn Erwin Hümer v roku 1956 vstúpil do rodinného podniku a začal ho aktívne rozvíjať. Prvým krokom bolo získanie ďalších priestorov v spoločnosti Bachem, po ktorých jej zakladateľ Erich Bach ponúkol Erwinovi spoločný vývoj nových modelov obytných vozidiel. V tom istom roku vstúpil na trh nový „mobilný dom“ s názvom Ur-Troll. V priebehu niekoľkých mesiacov získal tento model veľkú popularitu medzi fanúšikmi automobilového cestovného ruchu, ktorý slúžil ako dodatočný stimul na vytvorenie celej série obytných automobilov.

Rok po prepustení Ur-Trolla sa Erwin Hümer a Erich Bachem spojili a vyvíjali svoju prvú sériu "motoristických domov" - Touring Eriba. Obytné autá, ktoré sú zahrnuté do tohto modelového radu, boli podrobené viacerým úpravám, čo umožnilo výrazne zlepšiť ich výkon, pohodlie, dizajn a úroveň bezpečnosti. Preto sú aj dnes veľmi žiadaní.

Hymer je tajomstvo úspechu

Jednou z zásluh nemeckej spoločnosti Hymer je vývoj technológie dvojitej vykurovanej podlahy pre obytné autá a karavany. Táto jedinečná inovácia bola prvýkrát použitá v roku 1985. Motorhomes, ktoré boli vybavené takýmto vykurovacím systémom, získali v priebehu niekoľkých mesiacov obrovskú popularitu. Ich predaj bol tak úspešný, že doslova po roku od uvedenia tejto technológie predal Hymer viac svetových automobilov a karavanov ako vo všetkých predchádzajúcich rokoch svojej existencie.

Okrem toho je táto nemecká značka dôveryhodná a uznávaná spotrebiteľmi a preto, že vývojári nových modelov motorových vozidiel venujú osobitnú pozornosť bezpečnosti vozidiel. Aj napriek tomu, že vo svojich dynamických charakteristikách a úrovni komfortu sa väčšina modelov „mobilných domov“ Hymer líši od konkurenčných modelov, zapôsobí na vodičov mnohými systémami ochrany pred mimoriadnymi situáciami. Preto sú Hymer motorhomes obzvlášť populárne medzi tými kupujúcimi, ktorí oceňujú v prvom rade nie vzhľad alebo dynamiku, ale bezpečnosť vozidiel.

Moderné modely motorhomes Hymer

Hymer ponúka svojim zákazníkom rôzne modely "mobilných domov". Všetky sú rozdelené do dvoch kategórií:

  • Semi-Integrated, Poloautomatická séria Hymer zahŕňa modely ako Hymer T CL, Hymer T-Class SL, Hymer Exsis-t a Hymer ML-T. Semi-integrované "motorhomes" od spoločnosti Humera sa vyznačujú bohatým výberom usporiadania kabíny, zlepšenými aerodynamickými vlastnosťami a vyváženou spotrebou paliva. Treba však mať na pamäti, že kapacita takýchto obytných domov je o niečo nižšia ako kapacita integrovaných. Preto sú najvhodnejšie pre malé rodiny a firmy s 3 až 4 ľuďmi.
  • integrovaný, Integrované motorové domy Hymer zahŕňajú Exsis-i, B-triedy, StarLine S, B-triedy SL, triedy B PremiumLine, DuoMobil a ML-I. Na rozdiel od polo-integrovaných sú priestrannejšie a môžu byť vybavené 4-6 lôžkami. Okrem toho sú takéto „domy na kolesách“ vybavené iba sériovými motormi, prevodovkami a závesmi, čo má pozitívny vplyv na ich životnosť. Nemenej dôležitou výhodou integrovaných obytných vozov Hymer je prítomnosť panoramatických čelných a bočných okien, vynikajúci zimný tréning a vyšší komfort v kabíne.

Maximálna hmotnosť všetkých automobilov spoločnosti Hymer je maximálne 3,5 tony. Preto môžu byť dokonca riadení vodičským preukazom kategórie B. Milovníci automobilov, ktorí plánujú kúpiť „domy na kolieskach“ od tejto nemeckej značky, by však mali brať do úvahy, že takéto potešenie bude veľmi drahé. Priemerné náklady na obytné autá Hymer, v závislosti od modelu a konfigurácie, sú asi 140-160 tisíc amerických dolárov.

Pozrite si video: The new Hymer B Class Master Line motorhome (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár