KnausTabbert

Od "lastovička hniezdo" na "apartmány" na kolieskach

V roku 1960 založil podnikový výrobca architekt Helmut Knau, ktorý vyrába tzv. Karavany s následným predajom na hlavnom trhu. V nasledujúcom roku bol prvorodený prepustený - karavan „Vlaštovky“, ktorý dodnes prekvapil špecialistov svojimi kompaktnými rozmermi.

Táto karavana priniesla svojmu tvorcovi nebývalý úspech. O rok neskôr sa v Essene otvoril prvý autosalón. Leví podiel výroby tvorili karavany KNAUS.

Rok 1965 bol poznačený začiatkom sériovej výroby obytných automobilov pre široký trh. Po stagnácii výroby, ktorá trvala dva roky, spoločnosť nasmerovala svoje výrobné sily na zlepšenie výrobných technológií, na zvýšenie sortimentu mobilných domov s veľkým množstvom interného plánovania.

O štyri roky neskôr KNAUS otvára nový závod v Dolnom Bavorsku, do ktorého investuje približne 5 miliónov značiek. Tieto investície sa v budúcnosti vyplatili so záujmom. V roku 1970 spoločnosť otvorila nový výrobný závod v Jandelsbrunne, ktorý sa v nasledujúcom desaťročí stal európskou sieťou so svojimi dovozcami a maloobchodníkmi. Toto rozšírenie umožnilo ďalšie rozšírenie sortimentu karavanov, čo prispelo k zvýšeniu popularity mobilných domov.

Nový názov - konzistentná kvalita

O desať rokov neskôr, v roku 1981, spoločnosť mení svoj názov na "Knaus Jandelsbrunn". Hlavným miestom výroby a predaja je závod v Dolnom Bavorsku a výroba tu začína byť dynamická. S príchodom nových karavanov "AZUR" a "SUDWIND" sa značka KNAUS stala európskou značkou karavanov.

V roku 1987 sa na svete objavil nový typ karavanu - karavan novej generácie "TRAVELER". Výrazne zvýšený dopyt po tomto modeli prinútil majiteľa závodu, aby urýchlene dokončil výstavbu nových dielní v závode a tam nainštaloval najnovšie vybavenie.

1996 bol dátum narodenia spoločnosti KNAUS AG, ktorá úzko spolupracovala s TIAG TABBERT-Industrie AG. Následne v roku 2001 tieto kampane oznámili ich zlúčenie do jedného a o rok neskôr po ďalšom, tentoraz globálnom prepojení, sa objavila spoločnosť KNAUS TABBERT GROUP.

Najnovšie správy z "KNAUS TABBERT GROUP"

Na medzinárodnej odbornej výstave "Caravan-Salon 2012", nemeckí výrobcovia motorových vozidiel "Knaus Tabbert" demonštrovali množstvo nových karavanov a ich vylepšenia. Jedným z nich je nabíjanie elektrických bicyklov, ktoré môžu byť inštalované v zadnej časti kabíny.

Na spomínanom autosalóne sa uskutočnila historická udalosť - spoločnosť s viac ako 50-ročnou históriou demonštrovala svoj prvý luxusný rodinný dom - Bavorsko Camp Vaniano. Tento autocamper je schopný poskytnúť pohodlie štyroch cestujúcich. Okrem rôznych zariadení sa dizajnéri starali o zlepšenie tepelnej izolácie, aby sa karavan mohol používať v chladnom období.

Čoskoro po debute autocamp Knaus Sky i sa objavil model Van I, ktorý sa vzťahuje na osobné vozidlá. S vonkajšou podobnosťou s predchádzajúcim modelom bol karavan Van I skrátený zo 7 na 6 metrov, čo ovplyvnilo jeho cenu: model sa stal lacnejším - 56 tisíc eur oproti 62 tisícám.

Spoločnosť "Knaus Tabbert" predstavila aj kompaktný karavan Van TI. Auto mierne vylepšil "tvár" zmenou nárazníka na modernejší. Tento polo-integrovaný karavan vo svojej vnútornej konfigurácii môže vážne konkurovať väčším mobilným domom. Vybavený priestrannou priehradkou v zadnej časti, umožňuje prenášať so sebou veľké množstvo batožiny až do vyššie uvedených elektrických bicyklov.

Motorhomes, konštrukčne vyrobené vo forme prívesu, sú tiež veľmi populárne medzi autotourists. V tejto triede Knaus Tabbert nedávno predstavil luxusný karavan Tabbert Grande Puccini, luxusný luxusný a originálny interiérový dizajn do drahých izieb v 5-hviezdičkových hoteloch. Pri návšteve sa vytvára optická ilúzia: vo vnútri domu sa rozmery zdajú byť oveľa väčšie. Medzi výhodami takéhoto autocamperu je potrebné vyzdvihnúť aj zlepšenú zvukovú izoláciu, zvýšenú hrúbku steny, správne usporiadanie a luxusné vybavenie interiéru.

Pozrite si video: "KnausTabbert" - Luxuscamping leicht gemacht. Made in Germany (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár