Truma

Čas ťažkostí rodí skvelých ľudí. Možno je to spôsob, akým môžete definovať históriu vzniku nemeckej spoločnosti Truma, známeho vykurovacieho plynového zariadenia a klimatizačných systémov pre mobilné domy, karavany a prívesy.

Všetko to začalo v Mníchove, v roku 1949. Zakladateľ spoločnosti Philip Krais pochopil dôsledky povojnového obdobia a bol veľmi citlivý na problémy spojené s nedostatkom umelého osvetlenia. Zásoby benzínu a motorovej nafty boli vyčerpané, ale zostal ďalší zdroj paliva - skvapalnený plyn. Na základe toho budúci podnikateľ vyvíja kompaktné lampy, ktoré začne predávať súkromným spotrebiteľom a vzdelávacím inštitúciám špecializujúcim sa na večerné kurzy pre mladých ľudí.

Veci idú tak dobre, že 27. októbra 1949 Krejs zapísal ochrannú známku "Truma" na počesť amerického prezidenta Harryho Trumana. Filip obdivoval tohto politika, najmä jeho príspevok k obnove Nemecka.

Už v 50. roku zriaďuje zriaďovateľ prvý patent, ktorý opisuje technológiu vytvárania žiarovky, ktorá pracuje na všetkých typoch horľavých plynov.

A po 5 rokoch sa výroba svietidiel stáva masívnou. Prvý model bol "55.", stále známy po celom svete. Jeho vlastnosti boli membránový tepelne odolný ventil a hruškovitá forma so špeciálnym difuzérom svetla.

Potom sa membrána vylepšila na vysokorýchlostný rotačný ventil vhodný pre plyny, stlačený vzduch a kvapaliny.

Pôvod automobilových vykurovacích systémov

Začiatok 60. rokov bol poznačený ďalším technickým prelomom - systémy Truma-matic na vykurovanie karavanov, obytných vozidiel a karavanov. Zvláštnosťou zariadení je ich úplná autonómia. Sú nezávislé od napájania, ľahko sa používajú a sú úplne bezpečné vďaka uzavretému systému s termoelektrickým regulátorom.

Plynový sporák Trumatic, ktorý vyrába až 3,5 kW energie, sa stal pre Trumu významným modelom.

Ale bola dobrá len pre veľké karavany. O niečo neskôr, Phillip Kreis vyvinul kompaktný a ekonomický SD 2000 a SB 1800.

Zároveň prebieha aktívna práca na návrhu rozvodov teplého vzduchu. Výsledkom vývoja bol ventilátor, ktorý pracuje tak zo siete, ako aj z batérie. Dizajn bol úplne modulárny.

Míľnikom na konci 60. rokov bol vznik plne automatizovaného systému na prepínanie medzi hlavnými a rezervnými plynovými fľašami. Technológia bola pomenovaná Duomatic a bola ďalej vylepšená na Truma Duo Control. Odvtedy je takmer povinný pre karavany a obytné automobily.

Otvorenie konzultačného centra a nový vývoj

Produkty Truma sa v Nemecku stávajú tak populárne, že Phillip Kreis sa rozhodol založiť v roku 1972 zákaznícke centrum. Tu získavajú odbornú podporu, odborné poradenstvo, poradenstvo v oblasti údržby zariadení. V tom čase bola služba jedinečná, a preto sa rýchlo stala populárnou.

Zároveň TÜV (Technischer Überwachungsverein, nemecká organizácia pre technickú kontrolu a kontrolu zariadení) zavádza povinnú kontrolu vykurovacích systémov karavanov každé dva roky. Zákaznícke oddelenie spoločnosti Truma radí spotrebiteľom, je zodpovedné za kontroly a vydávanie certifikátov pre úspešnú údržbu.

V druhej polovici 70-tych rokov Truma uviedla na trh prvé ohrievače vody pre mobilné domy prevádzkované na báze plynového ohrievača. Vynález sa okamžite stáva hitom medzi karavanmi. Začiatkom 80-tych rokov sa systém "vyvinul" do kotla, čo vám umožňuje vydať sa na horúcu sprchu.

V kroku s pokrokom

Začiatok 90. ​​rokov bol poznačený nielen zrútením ZSSR a zjednotením Nemecka, ale aj vznikom revolučných výrobkov od spoločnosti Truma. V roku 1994 spoločnosť predstavila miniatúrny univerzálny ohrievač Trumatic C, schopný súčasne vykurovať vzduch a vodu. Kompaktné zariadenie takmer revolucionizuje svet mobilných domov, a preto sa stáva jednou z kľúčových možností pri vytváraní prívesov a karavanov.

Spoločnosť sa rozširuje aj do Veľkej Británie. V roku 1997 bola založená dcérska spoločnosť Truma UK na výrobu a servis nemeckých výrobkov v celom Spojenom kráľovstve. V tom istom roku je súčasťou spoločnosti Truma švédska spoločnosť ALDE, ktorá vyrába vykurovacie systémy pre karavany na kvapalnom nosiči tepla.

Rok 1999 bol pre značku kľúčovým rokom. V tomto období spoločnosť predstavuje prvého hýbateľa - systém pre manévrovanie karavanov bez auta. Elektronická jednotka umožňuje ovládať príves bez auta pomocou diaľkového ovládača bez akýchkoľvek problémov s jeho odoslaním na parkovisko.

Potom sa zrodila prvá značková klimatizácia na chladenie vzduchu v teplej sezóne. Po 7 rokoch sa transformuje na systém Saphir Vario - najľahší, tichý a silný vo svojej triede.

Nedávne úspechy

Pokrok sa nezastavil, ale pretože Truma pravidelne aktualizuje populárne a ikonické ohrievače. Takže v roku 2007 bol úspešný vo všetkých aspektoch zariadenia Trumatic C (viac ako 500 000 predaných kusov) nahradený Truma Combi. Súčasťou ohrievača je ďalší inovatívny vývoj - Frost Control, automatický ventil na vypúšťanie vody, ktorý reaguje na zmeny teploty.

Po niekoľkých rokoch, svetlo videl aktualizovaný Mover R ťahač s silnejší a tichší motor. Zároveň vstupuje na čínsky trh a dobýva nové trhy.

V roku 2010 - ďalšia revolúcia, regulátor Crush Control reaguje na zrýchlenie a vypnutie prívodu plynu v prípade nehody. Je inštalovaný v regulátoroch tlaku DuoControl CS a MonoContriol CS. S týmto systémom je možné bezpečne vykurovať karavan na cestách. O rok neskôr, Truma Aventa, prvý model klimatizácie Truma.

2013 - otvorenie dcérskych spoločností v Spojených štátoch a Číne. O rok neskôr, prvý dôstojný konkurent na kotly Suburban American Truma AquaGo.

2015 - Alexander Utrikh (vnuk Phillipa Kreisa) sa stáva výkonným riaditeľom spoločnosti Truma. Spoločnosť uvádza na trh nový produkt iNet - systém, ktorý umožňuje ovládať kúrenie, klimatizáciu a (od roku 2017) prezerať hladinu plynu vo valci prostredníctvom smartfónu.

V roku 2019 oslávila spoločnosť impozantné 70. výročie. Truma je stále vedúcim podnikovým štandardom v oblasti kempingu, karavanov a karavanov. Ich výrobky sú predčasné, veľmi ľahko sa používajú a fungujú ako hodiny. Nezabudnite na legendárnu nemeckú kvalitu - vizitku váženého Phillipa Kreisa.

Pozrite si video: Mercedes Sprinter Camper Van - Truma Combi 4e (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár