Ako spotreba paliva pri jazde s prívesom?

Spotreba paliva pri jazde s prívesom sa určite zvyšuje. Záleží na niekoľkých parametroch.

1. Objem motora ťažného vozidla

Čím menší je motor, tým vyššia je spotreba paliva. Čím väčší je objem motora a tým aj krútiaci moment, tým menej motora zaznamenáva zvýšené zaťaženie motora.

2. Aerodynamika

Odpor vzduchu je tiež dôležitým indikátorom. Čím väčšia je veľkosť, tým väčšia je odolnosť. Čím väčšia odolnosť - tým vyššia spotreba paliva. Výrazné zhoršenie aerodynamiky sa pozoruje, keď nízke auto ťahá vysoký karavan. V tomto prípade špeciálny spojler pomôže zlepšiť aerodynamiku vlaku
upevnené na traktore.

3. Hmotnosť

Hmotnosť prívesu, ktorý musí byť odtrhnutý od auta, robí motor v rozšírenom režime so zvýšenou spotrebou paliva. Čím väčšia hmotnosť, tým väčšie sú náklady.

4. Zrýchlenie a maximálna rýchlosť

Pri jazde s karavanom by ste mali zabudnúť na rýchle zrýchlenie, náhle brzdenie a vysokú rýchlosť. Všetko musí byť vykonané hladko. Zvýšená hmotnosť a najhoršia aerodynamika robia motor v vylepšenom režime so zvýšenou spotrebou paliva. Ostré zrýchlenie a vysoká rýchlosť ďalej zvyšujú zaťaženie motora a tým aj spotrebu paliva. Samozrejme na malých motoroch je oveľa výraznejší ako na výkonných motoroch s viacerými motormi.

A teraz na čísla. Napríklad spotreba paliva na diaľnici Toyota Rav4 s dvojlitrovým benzínovým motorom je 10 l / 100 km. Spolu s karavanom, s maximálnou prepravnou hmotnosťou 1300 kg. Spotreba paliva sa zvyšuje na 14 l./100 km. s priemernou rýchlosťou 80-90 km / h. Spotreba paliva s karavanom sa zvyšuje o 4 l / 100 km. Ak si vezmete nižšie auto, napríklad Audi A4 s podobným motorom, spotreba paliva sa zvýši o 6 litrov na 100 km.

Záver. Čím väčší a výkonnejší je automobil, tým menej si všimnete účinok prívesu na spotrebu paliva a schopnosti pohonu motora. Naopak, ak máte malé auto, ani veľký karavan vás nebude premýšľať o správnosti výberu traktora.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár