Ktorý príves si vybrať, dvojosový alebo jednoosý?

Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Pozrime sa na všetky výhody a nevýhody každého z nich.

Jednoposchodová chata prívesu.

Pros. Všetky prívesy do dĺžky 7 metrov sa teraz vyrábajú len ako jednonápravové. Je to spôsobené tým, že dvojnápravové prívesy v Európe podliehajú zvýšenej cestnej dani. A ak je dĺžka vlaku viac ako 12 metrov, cestná daň bude ešte vyššia. Tiež stojí za to viac a miesto na trajektu.
Jednoosé prívesy majú menší valivý odpor a lepšiu ovládateľnosť.

Zápory. Všetky hlavné nevýhody jednosmerného prívesu sa sčítajú kvôli našim "smerom". Silné vertikálne nahromadenie. Príves chata miluje skákať v boxoch a hummoch a snaží sa hojdať okolo jeho jedinej osi (najmä ak dĺžka prívesu je pod 7 metrov). Nemusíte to cítiť, ak váha vášho traktora váži viac ako dve tony, ale ak máte malé alebo stredné osobné vozidlo, cestujúci vzadu na hrboľoch budú hádzaní ako sleď v plechovke.
Zaťaženia, ktoré nemohli byť prehltnuté, nie sú určené pre Rusko, zavesením torzných tyčí, sa prenášajú do nábytku, ktorý sa čoskoro začne pohybovať od stien a steny sa odbočujú od podlahy. V prípade nadmerného zaťaženia môžete rám prasknúť v oblasti nápravy prívesu.

Dvojnápravová chata.

Pros. Výrazne bez problémov s jednonápravovými prívesmi z hľadiska vertikálnych výkyvov a poškodenia nábytku. Osa dva a okolo nich hoja oveľa ťažšie. Tiež náplasť kontaktu s cestou je oveľa väčšia a stále musíte hľadať dieru, do ktorej príves naraz narazí na obe kolesá. Teda hladší priebeh a väčšia energetická náročnosť suspenzií (existujú aj dve z nich) a v dôsledku toho zníženie vibrácií škodlivých pre nábytok.
Veľká nosnosť. Ak môžete nakladať 50-70 kg do jednonápravového prívesu, potom 100-150 kg je už v dvojnápravovom prívese.
Ak sa tak stalo, že ste prepichli jedno koleso, ale nemáte náhradné koleso, potom sa môžete ľahko dostať na miesto montáže pneumatiky na tri (po odstránení prepichnutého kolesa z náboja).
Len veľká kapacita. A to je tiež veľmi dôležité.

Zápory. Nevýhody sa týkajú aj Európy, v ktorej musíte zaplatiť zvýšenú cestnú daň pre dvojnápravový príves.
pretože všetky dvojnápravové prívesy majú dĺžku 7 metrov a sú dostatočne ťažké, budete potrebovať kategóriu "BE" v právach. Mimochodom, to isté je lepšie pre vás otvoriť (a to sa deje pomerne nie je ťažké a nie drahé), tak, že statočný služobníci zákona by vás zadržať s dlhou rozhovory ", ale ako je to naozaj správne."
Mierne viac ťahania pri rolovaní s podobným jednoosým prívesom, ktorý si samozrejme nevšimnete.
Väčšie veľkosti vyžadujú zodpovednejšie riadenie, najmä pri manévrovaní v stiesnených podmienkach.

Zhrnutie, môžete použiť nasledujúce:
Ak si vezmete auto príves pre cestovanie po Európe s krásnymi cestami, potom by ste sa mali rozhodnúť pre jednonápravový príves.
Ak máte v pláne cestovať po matke Rusko, a to nielen v oblasti Moskvy, rovnako ako ak máte veľkú rodinu a chcete zostať na jednom mieste po dlhú dobu, mali by ste sa rozhodnúť pre dvojnápravový príves.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár