Aké sú vlastnosti jazdy s prívesom pre motorové vozidlá?

Príves, najmä naložený, výrazne znižuje dynamiku zrýchlenia vozidla a zvyšuje brzdnú dráhu. Toto sa musí vziať do úvahy pri brzdení a predbiehaní.

Je potrebné hladko zabrzdiť - bez ohľadu na to, či je príves prázdny alebo naložený. Je dôležité pozorovať vzdialenosť od auta vpredu. Pred odbočením je lepšie vopred spomaliť a prejsť samotným „napätím“. Pri brzdení, najmä pri zatáčaní v zákrutách, môže dôjsť k pretrhnutiu prívesu alebo auta.

Pri vysokých rýchlostiach sa príves pohybuje zo strany na stranu. Podľa dopravných predpisov by maximálna rýchlosť osobného automobilu s prívesom mimo sídla na diaľniciach nemala prekročiť 90 km / h, na ostatných cestách - 70 km / h.

Pri jazde s prívesom oveľa komplikovanejšie prestavať v toku automobilov, manévrovanie a parkovanie v mestských oblastiach. Obzvlášť ťažké je obrátiť pohyb. Súčasne veľký príves zhoršuje pohľad zozadu.

Napríklad, v salóne zrkadlo, napríklad sa stáva nič iné, než jeho vlastný príves-dacha, nie je vidieť. V prípade potreby však môžete nainštalovať ďalšie tzv. Karavany, spätné zrkadlá. Inštalujú sa buď na kapotu vozidla alebo na štandardné spätné zrkadlá. S prívesmi s veľkou plochou karosérie - ako je príves dacha alebo sklápač - musíte byť opatrný pri jazde v silnom vetre.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár