Musím podstúpiť údržbu prívesu?

Áno. Je potrebné pravidelne vykonávať údržbu vášho obytného prívesu v špecializovaných údržbárskych staniciach alebo od súkromných špecialistov (v Rusku sú obe).

Zavesenie. Je potrebné vykonávať pravidelnú údržbu odpruženia torznej tyče. V opačnom prípade môže torzia „kysnúť“ (najmä pre staré karavany, z ktorých väčšina v Rusku) a prestať absorbovať vibrácie z cesty. To môže viesť k vypadnutiu nábytku v kabíne, uvoľneniu stien a smrteľným trhlinám na samotnom ráme prívesu.

Brzdy. Všetky prívesy majú valivý brzdový systém. Je potrebné skontrolovať stav opotrebovania brzdových doštičiek, vykonať správne nastavenie brzdnej sily, aby sa zabezpečilo, že brzdový valec na spojovacom zariadení prívesu je dostatočne namazaný a má potrebný „zdvih“.

Plynové zariadenia. Aby ste zabránili úniku propán-butánu a CO2 z chladničky a plynového sporáka, mali by ste pravidelne kontrolovať všetky pripojenia v plynovode a výstupe plynu. To sa robí špeciálnym zariadením, ktoré reaguje na koncentráciu propánu a CO2 vo vzduchu. Vo všeobecnosti je lepšie umiestniť takéto zariadenie trvalo do kabíny prívesu. To nie je veľké a váži málo, ale bude neustále sledovať hladiny škodlivých koncentrácií a ak existuje riziko nebezpečenstva, bude okamžite dať alarmujúci zvuk a svetelný signál.

Utesnenie. Je potrebné pravidelne kontrolovať váš obytný príves (najmä ak je to mnoho rokov) na prítomnosť netesností v spojoch obkladových panelov a okenných rámov. Vždy je lacnejšie zatvoriť medzeru v počiatočnom štádiu jej vývoja, než zmeniť polovicu vlhkej steny prívesu.

Svietidlá. Pravidelne je potrebné kontrolovať výkonnosť osvetľovacích zariadení na prívese aj na vozidle, ako aj spoľahlivosť a výkon všetkých kontaktov na zásuvke ťažného zariadenia. Pracovné osvetľovacie zariadenia sú zárukou vašej bezpečnosti na cestách.

vodovod. Ak váš príves má stacionárne nádrže na sladkú vodu s veľkým výtlakom, je potrebné pravidelne vykonávať antibakteriálne ošetrenie nádrže špeciálnymi „tabletami“. Môžu byť zakúpené v rôznych špecializovaných internetových obchodoch a elektronických katalógoch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár