Airstream. Môj životný štýl je sloboda!

Airstream je najstarší a jeden z najobľúbenejších výrobcov prívesov v Amerike. Prívesy Airstream z celého sveta sú uznávané ako spoľahlivé, funkčné s individuálnym, jedinečným dizajnom, dopyt po ktorom sa osemdesiat rokov neznížil.

História spoločnosti sa začala tým, že zakladajúci otec William (Wally, ako ho jeho priatelia volali) Byam urobil príves podľa svojich vlastných kresieb na nádvorí svojho domu a publikoval svoj návrh v jednom z časopisov, a potom, po úspechu článku, publikoval brožúru "Ako postaviť príves 100 dolárov. " Zisky z predaja publikácie smerovali k vytvoreniu plnohodnotnej výroby prívesov v roku 1931.

Dizajnér lietadla William Boulus bol druhou osobou, ktorá dokončila príbeh Airstream. Vlastnil malú firmu na montáž preglejky, ktorú Airstream absorboval. Prvým hliníkovým prívesom Airstream s trupom lietadla a oknami s oknami, ktorého dizajn bol vymaľovaný Williamom Boulusom, sa stala značka Airstream už niekoľko desaťročí.

Masová výroba hliníkových prívesov, ktoré sú nám známe, začala v roku 1936 modelom Clipper, ktorý vyvinul Bolus. Clipper bol stelesnením sna automobilového cestujúceho: letecký aerodynamický dizajn, rýchlosť, ľahkosť, pohodlie. Zostávajúce modely boli rôzne variácie na dodávke Clipper. Uvoľnenie Airstream trvalo až do druhej svetovej vojny, keď sa hliník stal strategickým kovom a všetko šlo na potreby americkej armády. Po vojne sa v roku 1945 obnovila výroba prívesov s dôrazom na nových zákazníkov: mladé rodiny a bývalých vojakov.

Wally Byam bol propagátorom nomádskeho spôsobu života a v roku 1951 zamieril do Južnej Ameriky, pre ktorú vytvoril medzinárodný fan club Airstream. Wally Byam Caravan Club - komunita nadšených cestovateľov, ktorí cestovali po celom svete na prívesoch Airstream! V roku 1959 sa teda v Afrike konala rally, z Kapského mesta do Káhiry. Prišli sme do Moskvy. Na týchto cestách sa Wally často zúčastňoval. Tento klub stále existuje, s 21 000 posádkami. Členovia tohto klubu neustále skúmajú nové cesty pre cestovanie s prívesom a potom ich zverejňujú pre autotraverers. To boli členovia klubu, ktorí priniesli celosvetovú slávu značke Airstream a urobili cestovanie v prívese neoddeliteľnou súčasťou amerického spôsobu života!

Začiatkom 70. rokov sa americká vláda začala zaujímať o prívesy Airstream. Airstream sa začal používať na vysielanie špičkových vládnych úradníkov a prívesy Airstream sa aktívne využívali vo vesmírnych programoch.

Astronauti slávneho lunárneho projektu Apollo II po návrate boli aklimatizovaní v prívese Airstream, ktorý bol upravený na lekárske účely. NASA pokračuje v preprave astronautov na miesto štartu štartovacej plochy v prívesoch Airstream. Všetky vojenské nákladné lietadlá sú tiež vybavené platformou na prepravu Airstream.

Prvý automobil z Airstream sa objavil v roku 1979. Dispozícia zostáva rovnaká ako dispozícia prívesov: WC a sprchovací kút s chrličom v zadnej časti karavanu, spálňa v centre, kuchyňa a skrine pred karavanom. Z inovácií stojí za zmienku, že tu bola chladnička a rúra, rádio a klimatizácia.

Uplynul čas a dizajn sa postupne zmenil z letectva na hladšie, zaoblené tvary. Vo vnútri bol pevný, vstavaný nábytok, klimatizácia a jedna riadiaca jednotka pre všetky systémy.

Airstream sa nezastavuje pri zlepšovaní svojho produktu dnes. Najnovším modelom bol koncepčný model Land Yaht, ktorý ukazuje odklon od konštrukcie lietadla k lodi. Prirodzene taký príves, ktorý je naplnený všetkými modernými prístrojmi, ako aj spojovací materiál pre bicykle a kajaky.

Dnes sú prívesy Airstream po celom svete považované za prémiové mobilné domy. Zdôrazňujú konzistenciu majiteľa, nezávislosť a dokonca hviezdu (airstream prívesy sú zriedka používané ako mobilné šatne pre najdrahšie hviezdy). Zásluhou zakladateľov a výrobcov prívesov Airstream je, že dali svetu novú formu svetonázoru, kde hlavným životným štýlom je sloboda, ktorú si už tisíce ľudí na celom svete vybrali!












Loading...

Zanechajte Svoj Komentár