Druhý život Bowlus Road Chif

Príbeh prívesu Bowlus siaha až do roku 1934, keď talentovaný návrhár lietadiel William Hawley Bowlus vyvinul svoj prvý príves nazvaný Road Chif. Hawley Bowlus pracoval na lietadle Spirit of St. Louis a inšpirovaný trupom z aerodesignu a hliníka sa prvýkrát rozhodol používať tieto nápady pri stavbe karavanov. Príves Road Chif bol prvým hliníkovým prívesom na svete s karosériou typu monocoque, ktorá bola vyrobená z hliníkového rámu s hliníkovým plechom. Inšpirované nápadmi Hawley, podobné prívesy s hliníkovým telom začali vyrábať aj iné americké spoločnosti, ako sú Streamline, Silver Streak, Avion, Spartan a legendárny Airstream. Mimochodom, Wally Byam (zakladajúci otec a bezpodmienečný, až do svojej smrti, vodca spoločnosti Airstream) bol zapojený do procesu distribúcie a predaja prívesu Road Chif. Boulus zbieral prívesy až do septembra 1936. Následne je projekt kompletne prevedený na Wally. Roaf Chif dostal bočné vchodové dvere, nový názov Clipper, a začal sa vyrábať pod obchodným názvom Airstream, čo Amerike dodalo ďalšiu legendu.

Až donedávna, zo všetkých priekopníkov karavanistiky stále v dobrom zdravotnom stave, Airstream naďalej zbieral hliníkové prívesy. Ale nedávno, malá rodina-vlastnil spoločnosť John Long a Helen Mitchell kúpil všetky práva na značku Bowlus a dizajn 1935 modelu prívesu. Nadšenci plánujú oživiť kedysi zabudnutú značku Bowlus, ktorá viedla k vzniku všetkých hliníkových prívesov. Originálne Bowlus Road Chif prívesy možno nazvať drahé umelecké dielo, pretože Počas celej existencie spoločnosti bolo uvoľnených iba 80 týchto prívesov.

Takže príves Bowlus Road Chif dostal druhý život. A ak sa hliníkové telo prívesu opakuje presne podľa pôvodných výkresov, potom je naplnenie mobilného domu naplnené modernými technológiami. Pri vchode Vás privíta kuchyňa vybavená umývadlom, plynovým sporákom a skrinkami. Ďalej prichádza jedálenský kút, nasleduje WC a sprcha. Príves je korunovaný veľkou spálňou s dvomi samostatnými lôžkami, ktoré je možné v prípade potreby spojiť. Príves je vybavený solárnymi panelmi, plynovým kúrením, plynovým kotlom, chladničkou. Stojí za zmienku, že v celej dĺžke prívesu môžete dať pár kajakov, ku ktorým je špeciálny uzáver.

Celková dĺžka prívesu je 7 metrov a výška 2,4 metra. Základné náklady začínajú od 100 000 USD.Zanechajte Svoj Komentár