Breaking Bad Van alebo príves, v ktorom varí

Všetci, ktorí sledujú a stávajú sa priaznivcami populárneho seriálu Breaking Bad TV (Breaking Bad v ruštine) si pamätali príves, v ktorom Walter White a Jesse Pinkman robili metamfetamín od sezóny 1 do sezóny 3.

Samotná séria rozpráva príbeh hlavnej postavy Waltera Wighta, ktorého život, keď ho zasiahlo „päťdesiat kopeckov“, dosiahol slepú uličku. Práca ako učiteľka chémie v škole, Walter tiež zarobiť peniaze na umývanie áut, aby sa stretol, syn je vrodený zdravotne postihnutá osoba, a jeho žena má neplánované tehotenstvo, hypotéku doma a navždy beží kotol. Konečný bod varu pre začiatok "nového života" je nefunkčný karcinóm pľúc.

Uvedomil si, že s ním je všetko u konca, Walt rozhodne - zarobiť si peniaze na ďalší život svojej rodiny bez neho. Všetko, čo má, je jeho analytická myseľ, dokonalá znalosť chémie a na 2 roky života. Walter, spolu so svojím bývalým študentom Jessie, sa zapája do riskantnej hry výroby a marketingu metamfetamínu, prechádzajúc všetkými fázami od neskúseného „kuchára“ k profesionálnemu výrobcovi a nemilosrdnému vodcovi svojho vlastného obchodu s drogami.

Jeden z hrdinov a tretí člen „gangu“ v prvých ročných obdobiach „Breaking Bad“ sa stal autodómom Fleetwood Bounder, vydaným v roku 1986, verne (napriek svojmu úctyhodnému veku), ktorý slúžil Waltovi a Jesse ako mobilnému laboratóriu, v ktorom upadli. púšť 20 km od mesta, varili metán.

Z histórie spoločnosti Fleetwood Bounder

V roku 1985 John S. Creene, zakladateľ jedného z popredných výrobcov motorových vozidiel v USA - Fleetwood Enterprises, vyvinul príves Bounder. John bol v tom čase charizmatickou osobnosťou a priekopníkom priemyslu RV. Namiesto prijímania poradenských spoločností a vykonávania nekonečného prieskumu trhu sa John rozhodol urobiť všetko sám. Caravaning - bol jedným z hlavných záľub, a večerné zhromaždenia okolo táboráku s ostatnými karavanmi - bola jeho interakcia s cieľovou skupinou. "Mám veľa mojich myšlienok o našich produktoch, keď sme sa rozprávali s ľuďmi, ktorí vlastnia Fleetwood," povedal John. Stojí za zmienku, že osobná skúsenosť polstoročia Jána a jeho rodiny v karavanovaní mala významný vplyv na produkty Fleetwood a RV priemysel ako celok.

Ale možno sa oplatí spomenúť jednu cestu Jána, ktorá ho inšpirovala k vytvoreniu progresívneho modelu Boundera, ktorý neskôr zmenil celý automobilový priemysel v Spojených štátoch. Bolo to v zime roku 1984, keď John a jeho rodina odišli do Michiganu, aby navštívili jeho dcéru. Všetky inštalatérske práce na karavane boli zamrznuté a nebolo možné použiť ani toaletu ani sprchu alebo umývadlo. V tom čase to bol známy mínus všetkých motorových domov v Amerike, ale Crean sa rozhodol túto situáciu napraviť. Po návrate domov začal Crean vývoj úplne nového konceptu mobilného domu. Jeho myšlienka bola dvojitá oblasť, v ktorej boli nádrže s vodou a všetka komunikácia. Na tom istom mieste sa malo vytvoriť vykurovacie zariadenie, ktoré neumožňuje zamrznutie vody. Na jar roku 1985 postavil Crean prvý prototyp na kolesách. Preložiť myšlienku uvedenia komunikácie do samostatného vyhrievaného priestoru, Crean zvýšil výšku podlahy. Toto zdanlivo jednoduché riešenie následne radikálne ovplyvnilo celý priemysel RV po mnoho ďalších rokov. Creene tiež zistil, že dvojité zdvíhané poschodie poskytuje veľa batožinového priestoru, ktorý pre karavanov v tej dobe vždy chýba. Vyvýšená podlaha tiež umožnila zdvihnúť sedadlo spolujazdca o 10 palcov nad sedadla vodiča a predného spolujazdca, čo uľahčilo pozorovať panoramatický výhľad cestujúcich v druhom rade cez predné okno. Počas svojej kariéry bol Crean verný svojmu presvedčeniu, že mobilný dom je prvé a druhé auto.

Keď si celý automobilový priemysel RV myslel, že Crean je blázon, John sa začal starať o interiérové ​​vybavenie nového autohouse. Jednou z jeho inovácií bola prítomnosť dvoch televízorov (jedna v spálni a druhá pred prívesom). Ukázalo sa, že príves je tak funkčný, ako nie je krásny vzhľad. V lete roku 1985 sa Creene a jeho kolegovia Fleetwod vydali na prvý prototyp na výlet do 15 predajní RV v Las Vegas, Salt Lake City, Sacramente a dole v údolí San Joa. Napriek negatívnemu prvému dojmu z mobilného domova si bola Kreen istá, že funkčnosť prívesu vyhrá srdcia zákazníkov a naplní peňaženky predajcov. A mal pravdu. Na jeseň roku 1985 bolo všetko pripravené na masovú výrobu.

Jeden z priateľov Kriny, novinár, navrhol, že by mal vymenovať nový príves Bounder, ktorý sa okamžite odvolal na Krin. Tento názov bol predstavený Creen na jeho tím obchodníkov, ktorí boli trochu trápne túto možnosť, pretože slovo "hranice" v slovníku znamená "darebák". Creen, keď videl, že obchodníci úplne nerozumejú jeho myšlienke, nakreslil klokan na klokaní na obrúsku, ktorý prišiel do ruky (klokanie „ohraničujúce sa z jedného miesta na druhé“). Je to tento význam slova "hranica" - klokana skákania tam a späť a zmysle Creana. Marketingové oddelenie si s úľavou vzdychlo.

Po spustení výroby v roku 1985, Bounder bol okamžitý úspech. Karavany ocenili jeho funkčnosť a zamilovali sa do veľkého a pohodlného batožinového priestoru pod zdvihnutou podlahou. Bounder bol inzerovaný Fleetwood ako "motorhome, ktorý naozaj funguje." Zákazníci a predajcovia rýchlo zavolali Bounderovi "škaredé káčatko s labuťovým srdcom", čo mu nebránilo rýchlo získať prvé miesto v predaji RV v Amerike. Crin bol medzi prvými kupcami. "Veľa sme na ňom cestovali a všade, kde prišiel ten istý Bounder na ceste, ľudia v ňom mávali na nás ako blázon," povedal Crean. Čoskoro, pri zvyčajnom požiari karavanov v Breezvude v Pensylvánii, vznikli majitelia národných klubov Bounder. Dokonca aj dnes je model Bounder, ktorý zažil viac ako jednu reinkarnáciu, stále obľúbený na trhu RV a je verný svojej hlavnej myšlienke - funkčnosti.

K dnešnému dňu existujú dva národné kluby Bounder a desiatky regionálnych kancelárií, pozostávajúcich z tisícov karavanov, ktorí zdieľajú lásku k karavaningu a Fleetwood Bounder. V roku 1998 Kreen opustil Fleetwood, kde pracoval 47 rokov svojho života ako predseda spoločnosti. V čase jeho smrti v roku 2007 vo veku 81 rokov, mnohí zasvätení v karavanovom stavebníctve hovorili o Bounderovi ako o najväčšom dedičstve Johna Creeneho, ktoré zanechá na histórii známku. Bounder nastavil záznamy o predaji a zmenil celý priemysel RV.

Zo spomienok ľudí, ktorí pracovali s Krinom

Jedna z najobľúbenejších filozofií Johna bola: „Nebojte sa použiť kontajner.“ A naozaj nám ukázal, ako ju používať! Ďalšia fráza, ktorú povedal: "Ak máte na výber medzi vytváraním niečoho veľmi krásneho alebo funkčného, ​​musíte najprv urobiť funkčnosť." Bolo to tak, že sme videli veci inak, ale toto je to, čo sme robili s hranicou. V priebehu rokov došlo k mnohým zmenám, ale snažili sme sa nemeniť funkčnosť Bounderu. John sa vždy opýtal: "Ako môžeme urobiť hranicu funkčnejšou?" Vždy bol dobrý, ale neustále sme pracovali, aby sme ho zlepšili.

Stan sassmann, Manažér Fleetwood. Vývoj produktov (1984 - súčasnosť).

„Ľudia, s ktorými sa stretnete v Bounder Clube, budú vaša rodina a to je naozaj skvelé. Všetci sme v klube, pretože máme Bounder. Ale my sme v klube, pretože sa tešíme zo spoločnosti, ktorá nás baví. Pôvodne bol navrhnutý tak, aby bol funkčným prívesom, aby tam nebolo veľa zvonov a píšťaliek, ale všetko malo svoj cieľ, fungovalo to, preto samozrejme priťahuje veľa karavanov, ktorí chceli príves, ktorý fungoval. kúpiť priateľa Môžu byť stále v našom klube, ale oni sa nazývajú „syn fenky.“ Povedzme: „Ach, toto a to. Je to skvelý chlap, ale je to syn fenky. “To znamená, že riadi iné značky prívesov.

Larry Hughes prezident klubu Bounder (2002-2004)


Loading...

Zanechajte Svoj Komentár