Cabby - 50 rokov pokroku

Studený kemping a bojový tank vytvorili metódu Cabby a Cabby

Všetko to začalo v roku 1960, keď Tore Nielsson, producent z Värmlandu (Švédsko), strávil niekoľko staníc v chladnom počasí v stane. Toto bol prvý a posledný krát, čo Tóra urobila niečo také. Táto skúsenosť donúti Tóru, aby si pomyslela: „Prečo nezačínať stavať karavany?“.

Nilson bol v týchto rokoch aktívnym a úspešným podnikateľom-priemyselníkom. V roku 1963 otvoril svoju prvú spoločnosť na výrobu karavanov, Ingenjörsfirma Andersfors AB, v Kristinehamne. O tri roky neskôr premenoval spoločnosť na Cabby Husvagnar AB.

Primitívne prvé karavany

To boli doby, keď Shvedtsiya, rovnako ako zvyšok Európy, zažil ekonomický boom. Dôvera v budúcnosť na dlhé roky, boom v predaji áut a rozvoj automobilového cestovania. Švédske televízne kanály prevádzkujú čierno-biele Flintstones. Beatles sa kúpajú v sláve s ich prvým hitom Prosím, prosím. Za pár rokov uvidíte prvé študentské nepokoje a prelomy v mládežníckych kultúrach.

V týchto rokoch boli karavany pomerne primitívne výrobky, tradične oválneho tvaru, postavené podľa zjednodušených noriem, s využitím technológií od 40. a 50. rokov. Prvá konkurencia sa objavuje na rastúcom trhu karavanov. Všetci výrobcovia sú stále veľmi mladí a nie každý je predurčený zostať na tomto trhu. Podobne ako na automobilovom trhu v tomto období dominujú na trhu karavanov britskí výrobcovia veľkých a lacných mobilných domov.

Skepticizmus o tradičnom spôsobe výstavby

Kým Beatles robia históriu v Abbey Road Studios v Londýne, Torah Nilsson skúma trh s karavanmi a dospela k záveru, že súčasné metódy výstavby karavanov (podobné malým dreveným domom postaveným na drevenom ráme) nie sú dostatočne spoľahlivé a odolné.

Na jeseň 1964 sa vyrobil prvý prototyp karavanu pre 4 osoby. V roku 1965 začala sériová výroba s objemom 1000 karavanov v nasledujúcich 5 rokoch. Cabby Caravan sa rýchlo ujal vedenia v predaji na švédskom trhu.

Spôsob tepelnej izolácie nádrže

Sabby dostal niekoľko užitočných tipov na novú metódu izolácie karosérie od armádnej firmy Bofors z mesta Karskog. Pri výrobe švédskej nádrže Stridsvagn 103, známej tiež ako Stridsvagn S, sa použila inovatívna metóda zlepšenia izolácie karosérie. V bojovom tanku bola použitá nová technológia tepelnej izolácie - špeciálna zmes polyuretánovej peny vstrekovaná medzi vnútornú a vonkajšiu vrstvu kože. Výsledkom je kompaktný a ľahký sendvič bez výstuží. Odolné a stabilné, schopné vykonávať ložiskové funkcie. Nová metóda odstraňuje problém studených mostov, zvyšuje tepelnú izoláciu viac ako polystyrénová pena a minerálna vlna, ktorá sa v tom čase široko používa.

Celoročný karavan bol dôležitým krokom k úspechu.

Nilsson, ktorý neverí v obvyklé panely s dreveným rámom, klincami a voľnou izoláciou, okamžite pozerá na túto sľubnú metódu. Nový spôsob tepelnej izolácie skrátil čas výroby a predĺžil životnosť zariadenia. Šiesty zmysel mu hovorí, že tento krok povedie k výstavbe celosezónneho karavanu na novú úroveň.

Rýchlo si objedná vzorku od Bofors a kúpi prvé telo postavené v Dánsku. V decembri 1964 sa narodila Cabby Method - inovatívna metóda výroby karosérií pre karavany.

Metóda Cabby od začiatku

V roku 1965 začala sériová výroba prvého karavanu Cabby 400. Na rozdiel od tradičných vajcovitých foriem karavanu v tom čase mal Cabby 400 rovné roviny a prísne línie. Cena karavanu bola 8 000 švédskych korún (čo zodpovedá 75 000 švédskym korunám v roku 2013). V roku 1965 bol ročný plat mužského priemyselníka 22 000 švédskych korún. Žena, ktorá mala podobný post, plat bol o 20% nižší.

Usporiadanie obytného prívesu Cabby 400 bolo nasledovné: dve oddelené lôžka v zadnej časti prívesu, mini kuchyňa, jedno lôžko vpredu a horná skladacia polica. Dĺžka prívesu bola 390 cm, šírka 200 cm a výška 230 cm, hmotnosť karavanu 540 kg s možnosťou dodatočného nákladu do 160 kg.

Plynový sporák a umývadlo - limit luxusu pre rok 1965

Karavany najprv vybavené miestnymi plynovými ohrievačmi, pričom zároveň vykonávajú funkcie nástenných svietidiel, ktoré sú v prevádzke na plyn. Cabby zavádza systém vykurovania. Po obvode karavanu je hliníková rúra položená na ňu pomocou radiátorov. Nosičom tepla je kvapalný nemrznúci prostriedok, ktorý sa zahrieva z plynnej medi.

Hoci kuchyňa bola podľa dnešných štandardov jednoduchá, plynový sporák a umývadlo boli veľkým luxusom už v roku 1965.

Cabby je vynikajúca značka pre karavany.

Tore Nilsson bol považovaný za veľmi odvážneho priemyselníka, hraničiaceho s bezohľadnosťou, keď v rozpore s priemyslom vo všeobecnosti zaviedol metódu Cabby do sériovej výroby. Dnes by bolo ťažké nájsť podobného výrobcu v každom odvetví, ktoré by bolo schopné podniknúť také riskantné kroky s odvahou v takej rozhodujúcej časti výrobného procesu.

V roku 1965 bolo v prvom roku výroby vyrobených 50 karavanov s počtom zamestnancov 50 zamestnancov. Tržby rástli každý rok a potreba nového závodu sa cítila viac akútne. V roku 1968 bol nový závod založený na okraji mesta Kristinehamn a otvoril ho vtedajší guvernér Rolf Edberg.

V nasledujúcich rokoch sa v tomto závode postavia mnohé modely karavanov a dokonca aj obytné autá.

Inovatívna firemná kultúra

Od svojho vzniku spoločnosť sleduje svoju firemnú kultúru, ktorá podporuje rozvoj a inovácie. Zakladateľ Cabby kombinuje autoritársky systém riadenia s otvorenosťou, priateľnosťou a humorom. Dobré životné podmienky jej zamestnancov sú nesmierne dôležité. Tore spravuje spoločnosť pevnou rukou, ale nezasahuje do detailov, vždy drží slovo a neustále nariaďuje organizáciám Cabby predaj, že je dôležité vždy dodržať svoje sľuby. Tento štýl vedenia povie úctu k Cabbymu.

Cabby pre Tore Nilsson zostáva jeho hlavnou a najdôležitejšou spoločnosťou za všetkých okolností.

Sledujte vo svete karavaningu.

V priebehu rokov dizajnéri Cabby vyrábali inovácie, ktoré zanechali svoje stopy na globálnom automobilovom priemysle. Cabby ako prvá zaviedla štandardnú toaletu a sprchovací kút, chladiaci systém chladničky pre efektívnejšie chladenie, stabilizačný systém AST pre lepší výkon na ceste a bezpečnosť a rám s priečnym prierezom na zvýšenie tuhosti podvozku a podlahy karavanu. ,

V roku 2013 spoločnosť Cabby uvádza na trh inovatívnu toaletu CabbyLoo. WC, ktoré spaľuje odpad.

Filozofia majstrovstva

V súčasnosti sú všetky karavany Cabby vyrábané v Kristinehamne, čo je polstoročná tradícia výstavby karavanov. Výroba je stále založená na filozofii Tora Nilssona. Takmer všetci subdodávatelia sa nachádzajú vo Švédsku a ďalších severných krajinách. Rastlina a jej výrobné procesy sa neustále zlepšujú, ale opatrným tempom, aby sa zabezpečila vysoká kvalita produktu.

To, čo začalo ako dobrý nápad po niekoľkých bezesných nociach v stane, sa stalo súčasťou švédskej priemyselnej histórie. A cesta pokračuje takmer pol storočia. Tu v Cabby veria, že budúca polovica storočia bude rovnako zaujímavá.

Pozrite si video: My Friend Irma: Psycholo Newspaper Column Dictation System (November 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár