Cabby Loo - mobilné krematórium alebo to naj hygienickejšie WC

Švédsky výrobca karavanov Cabby spolu s nórskou spoločnosťou Cinderella začali s výrobou revolučného karavanového WC, ktoré pracuje na princípe spaľovania odpadu.

Samotná Popoluška je lídrom na škandinávskom trhu výroby a predaja toaliet na spaľovanie odpadu pre domáce použitie. Ale prvýkrát to našiel uplatnenie v karavanning.

Novinka sa nazýva Cabby Loo, ktorá tvrdí, že je na slnku spolu s hlavnými hráčmi na tomto trhu - výrobcami tradičných kazetových suchých skríň pre karavany Dometic a Thetford.

Cabby Loo kombinuje množstvo inovatívnych riešení so zdanlivo dômyselnou a jednoduchou podstatou: opustiť akumulačnú nádrž s odpadom v prospech ich spaľovania.

Princíp fungovania horiacej toalety je celkom jednoduchý. Pred každou cestou na toaletu je potrebné spustiť špeciálny jednorazový papierový sáčok na jeho spodok, aby sa zachytil odpad. Po zvládnutí potreby stlačiť špeciálne tlačidlo, spustenie vrecka s odpadom na dno špeciálnej žiaruvzdornej misy, v ktorej prebieha spaľovanie. Spaľovanie sa spúšťa samostatným tlačidlom a trvá 30 minút bez akéhokoľvek šumu alebo zápachu. Plynné produkty spaľovania počas spaľovania sa odvádzajú prostredníctvom núteného vetrania do komína. Z odpadu zostáva len organický popol, ktorý možno naliať do koša alebo pod stromom! Výrobca tvrdí, že proces spaľovania môže byť použitý až 100-krát pred vyprázdnením nádoby na popol. V spaľovacej komore je tiež katalyzátor pre úplné spaľovanie všetkých škodlivých látok a úplné odstránenie nepríjemných pachov. Katalyzátor sa musí vymeniť každých 1000 vykurovacích cyklov. Existuje aj ochrana pred deťmi - keď je veko WC nadvihnuté, systém automaticky zastaví proces horenia. Toalety zvládajú toaletný papier a iné predmety osobnej hygieny!

WC potrebuje len elektrinu, s napätím 12V (pre plynové zapaľovanie a odsávanie), ako aj pre prívod plynu. WC nepoužíva jednu kvapku vody a žiadne chemikálie. Jednoduchá inštalácia a nevyžaduje samostatnú vonkajšiu klapku na stene karavanu.

V súčasnosti, v luxusných modeloch karavanov, Cabby nastaví toaletu Cabby Loo do štandardného setu. Pre lacnejšie karavany je táto možnosť k dispozícii za približne 4 500 eur. Hmotnosť WC - 20 kg.
Loading...

Zanechajte Svoj Komentár