Cross Lander. Mimo cesty je naša

Predstavujeme Vám Vašu pozornosť prvý ruský projekt terénneho prívesu dacha - Cross Lander, ktorý si zaslúži pozornosť.

Podmienky stanovené zákazníkom počas výroby boli celkom ruské. Terénny príves sa musel udržiavať rovnako dobre na diaľnici (ťahaná do drahého japonského SUV) a off-road (napojená na sovietsky pásový terénny automobil). Teplotný rozsah od -30 ° C do 40 ° C.

rám

Výkonný rám rebríka vlastnej konštrukcie. Povlak - pozinkovanie za tepla.

Zavesenie a brzdy

Suspenzné odpruženie s dvojitým tlmičom Koni. Spoľahlivosť a jednoduchosť konštrukcie - to je nevyhnutné od asfaltového vozovky. Rozmer kolies - 315 / 75R16. Príves je vybavený brzdovým systémom s mechanickým ryhovaním. Zostava náboja s brzdovým a brzdovým valcom so spojovacím zariadením - výrobca Knott.

telo

Teleso prívesu je vyrobené z hliníkovo zváraného rámu s izoláciou.

Opláštená na oboch stranách kompozitného panelu. Hrúbka steny - 30 mm. Strecha prívesu je zdvíhaná, naklonená. To umožňuje v zadnej časti prívesu chaty (najmä v kuchyni a na WC) je v plnom raste.

Steny skladacej strechy sú vyrobené z pevného skleneného vlákna, ktoré na rozdiel od austrálskych a amerických náprotivkov ho robí odolným voči vetru a dažďu. Na bokoch prívesu sú dve plastové dvojvrstvové otváracie okná, ako aj jedno za sebou v stúpajúcej časti strechy. Všetky okná majú slnečnú clonu a sieť proti komárom. Výroba - Dometic / Seitz.

Po obvode prívesu je nainštalovaná ochrana pred možným poškodením vetvami a kameňmi. Na spodnom obvode - z oceľovej rúry, na hornej strane karosérie - z hliníka. Za ním je výkonný držiak, ktorý nesie plnohodnotnú rezervnú pneumatiku, plechovky na palivo a stojanový stojan Hi Jack.

inštalatérstvo

Príves je vybavený plastovou nádržou na čistú vodu s ohrievacím výkonom 190 litrov, ktorá je založená na zadnom previsu medzi bočnými časťami rámu a chránená pred poškodením hliníkovým plechom hrúbky 6 mm.

Karoséria má filtračný systém a externé vodné čerpadlo s tlakovým spínačom. Umývadlo v kuchyni a sprchovací kút v WC miestnosti.

Voda sa ohrieva pomocou 14 l kotla zabudovaného do ohrievača Truma Combi 4 E.

Vo vonkajšej batožinovej klapke sa nachádza aj ďalšia vonkajšia sprcha.

kúrenie

Bytová jednotka je vykurovaná kombinovaným plynovým / elektrickým ohrievačom Truma Combi 4 E. Výkon plynového horáka je 4 kW, výkon elektrického vykurovacieho telesa je 1,8 kW. Teplý vzduch je privádzaný do kabíny špeciálnymi vzduchovodmi vrátane WC.

nábytok

Nábytok je vyrobený z rovnakého kompozitného materiálu ako obklad stien. Upevňovací materiál - nity.

Napájanie

Na streche prívesu je inštalovaný 130W monokryštalický solárny panel.

Panel umožňuje nabíjanie héliovej batérie s kapacitou 100 mAh, ktorá sa nachádza vo vnútri obytného modulu.

Je tiež možné nabíjať batériu z externej siete 220V, ako aj z generátora traktora. K dispozícii je zabudovaný menič.

kuchyne

Kuchyňa terénneho prívesu sa nachádza na zadnej strane a skladá sa z umývadla, plynového sporáka na varenie, chladničky Dometic (12 / 220V alebo plynu) a pracovnej dosky.

spálne

Pôvodne bol príves postavený pre štyri osoby. Spodná jedáleň je premenená na manželskú posteľ. Rovnaká manželská posteľ bola plánovaná v streche. Neskôr sa však zákazník rozhodol odmietnuť.


Vybudovanie tohto pilota trvalo takmer pol roka. Tento príves bol dodaný zákazníkovi a úspešne absolvoval prvé terénne skúšky.


Pozrite si video: Mitsubishi Eclipse Cross 2018 - prvá jazda Kráľova studňa Michal Karpat, Autožurnál - plná verzia (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár