KABE - štandard švédskej kvality

História švédskej značky Kabe začala v roku 1958, keď budúci zakladateľ spoločnosti Kurt Blomkvist začal stavať prvý obytný príves pre svoju rodinu na nádvorí. 3 týždne pred plánovanou rodinnou dovolenkou bol príves pripravený. Ale budova bola tak úspešná, že Kurt rýchlo dostal ponuku na kúpu a nemohol odolať. Sviatok neúprosne sa priblížil a rodina nedostala dlho očakávaný príves. Kurt sa naliehavo rozhodne postaviť ďalší príves. V tom čase pracoval na hlavnej práci v divízii Saab a pracoval celý deň. Ako výsledok, rodina, bez čakania na karavanu, išiel na dlho očakávaný víkend, a Kurt, zatiaľ, bol úplne absorbovaný v stavebníctve. Po návrate z dovolenky Kurtova rodina videla pripravený karavan, ktorý sa tiež predával veľmi rýchlo.

Výstavba karavanov Kurta podolzhil a pád. Do budúceho leta bolo postavených osem karavanov. Prvý model bol nazvaný Kabe Comet 250. Rozmery garabitu: 2,4 metra dlhé a 1,8 metra široké. Jeho cena bola 3800 švédskych značiek, čo bolo v tom čase dvakrát lacnejšie ako nové Volvo PV.

Výroba karavanov pokračovala, ale 4 roky po jeho úspešnom uvedení na trh začal Kurt obaľovať dve diela, ktoré trvalo celý čas. Voľba bola urobená správne, hoci to bolo dané, potom to nebolo ľahké. Opustiť známe a dobre platené miesto, dať všetko do nového obchodu, bolo odvážnym a odvážnym činom. Garáž sa stáva nedostatočnou a KABE Husvagnar AB (ktorá bola založená v roku 1963) otvára svoju továreň v predmestí Jönköpingu, len 10 kilometrov od historickej garáže. Povesť spoločnosti Kabe rastie, ako aj predaj. Mnohí by v tejto fáze spomalili vlnu slávy a úspechu, ale nie Kurta. Počas nasledujúcich desiatich rokov zanecháva za sebou všetky konkurenčné výrobcov karavanov, vďaka pravidelným inováciám: vetranie stien, podlahové vykurovanie a tepelne izolačný materiál. Kurt vždy miloval technickú časť svojej práce a administratívnu časť zanechal ako nevyhnutnosť. Kurt organizuje semináre pre svojich zamestnancov a školí ich v riadnej výrobe. V priebehu rokov a desaťročí, Kabe ide k jeho úspechu, je nepochybným lídrom vo výrobe zimných karavanov v škandinávskych krajinách. Dnes, Kurt je 80, on opustil jeho miesto ako predseda, ale udržal svoje miesto ako člen.

KABE Husvagnar AB má niekoľko pobočiek vo Švédsku a viac ako 90 predajných centier po celej Európe. Akcie spoločnosti sa úspešne predávajú na burzách.

Samotný názov Kabe pochádza z názvu Kurt Blomkvist. Vo švédčine, iniciály KB znejú ako Kabe.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár