Ako si vybrať markíza

Markíza je ľahko postavený baldachýn, pod ktorým sa môžete vždy schovať pred slnkom alebo ľahkým dažďom. V prepravnom stave je baldachýn elegantne skrútený na rolete a zasunutý do elegantného kompaktného puzdra. Teleso je pevne pripevnené na strane (stenu alebo strechu) vášho domova na kolesách.

značky

Nasledujúci výrobcovia markíz pre karavanov sú široko distribuované na európskom trhu - Dometic (Švédsko), Fiamma (Taliansko), Thule (Švédsko).

klasifikácia

Podľa typu skladania / odvíjania môže byť markíza manuálna alebo mechanická.

Manuálna valcovaná markíza predstavuje základ (dutá hliníková rúrka), na ktorej sa manuálne navinie markíza z materiálu, ktorý nie je mokrý. Teleskopické zvislé podpery (nohy) a dva teleskopické vzpery sa ukrývajú v dutine rúry, aby sa spevnila celá konštrukcia a zabezpečilo dobré napätie stanu.

Puzdro Marquise - kryt na blesk z nepremokavého mäkkého materiálu. Tieto markízy sú určené pre karavany. Kryt pomocou zošitého okraja je navinutý do hliníkového profilu (ako aj do strechy markízového stanu) a visí na ňom vodorovne.

Tieto markízy vyrába Fiamma (séria Carvanstore, šírka markízy je dostupná od 190 do 550 cm).

a Thule (séria Omnistore 120, šírka markízy je k dispozícii od 230 do 550 cm).

Existujú aj manuálne markízy v pevnom aerodynamickom hliníkovom kufri - Fiamma F35Pro (šírka markízy je k dispozícii od 180 do 300 cm).

Môžu byť inštalované buď na karavane alebo na castenvagene alebo na karavane pomocou špeciálnych adaptérov. Samostatným poddruhom manuálnych markíz sú markízy typu Fiamma Compass (šírka markízy je dostupná od 220 do 260 cm). Fiamma Compass má tiež mäkké, nezmáčané puzdro, z ktorého sa ručne otvára stan ako ventilátor. Tieto markízy pokrývajú priestor na boku a na zadnej strane. To je široko používaný na ľahkých expedície all-kolesá pohon karavanov a castenvagen. Namontované na expedičnom strešnom nosiči.

Mechanické markízy sú už zrejmým výsledkom činnosti inžinierov a dizajnérov. Račňový mechanizmus pomocou káblových pohonov, pružín a kľuky zvláda hladké a plynulé otváranie a zatváranie markízy. Tento proces je ovládaný teleskopickým kľúčom. Pohodlný kláves umožňuje markízu, aby bol viditeľne vyšší ako človek. Mechanizmus vás zbaví behu a vždy ponechá ruky čisté. Teleskopické zvislé regály (nohy) sa ručne pohodlne montujú do výsuvnej prednej lišty. Horizontálne vzpery sa vysunú automaticky. Takéto markízy robia všetky tri závody - Dometic, Fiamma a Thule.

Podľa spôsobu zakladania mechanickej markízy na karosériu - stenové a strešné markízy.
Markízy na stenu - Dometic PW1000, PW1500, PW1750, PW3500, Fiamma F45S, F45L, F70, F45Eagle a Thule Omnistor 5200, 8000, 4900, 2000. Tieto markízy sú určené na montáž na zvislú stenu alebo montáž na strechu ako vertikálne. adaptéry.


Strešné markízy - Dometic PR2000, PR2500, PR4500, Fiamma F65L, F65S, F40, F65Eagle, Thule Omnistor 6200, 9200. Tieto markízy sú určené na horizontálnu montáž skrine na strechu pomocou špeciálnych adaptérov. Táto montáž je dôležitá pre minivany a castenvagenov, kde otvorenie bočných dverí dosiahne samotnú strechu a znemožňuje inštaláciu markízy na stenu.

Podľa spôsobu zverejnenia markíz - mechanických a elektrických.
Mechanická markíza bola opísaná vyššie. Niektoré typy markíz môžu byť vybavené elektromotorom pre 12V, ktorý poskytne informácie jediným tlačidlom. Môžu to byť markízy Dometic PW1500, PW1750, PR2500, Fiamma F45S, F45L, F65L, F65S, Thule Omnistore 9200, 5200, 8000.

Koruna technológie a vysoké ceny sú elektrické (strešné a nástenné) markízy - Dometic PR3500, PW4500, Fiamma F45Eagle, F65Eagle. Tieto markízy sa dodávajú len s elektrickým pohonom a diaľkovým ovládaním, vybaveným senzorom vetra (ktorý pri vyššej rýchlosti vetra ako je povolený) automaticky odstráni markízu, LED osvetlenie priestoru pod markízou. Veľkou výhodou takéhoto markíza je možnosť založenia v akejkoľvek výške od zeme.

Samostatne si môžete vybrať špeciálne markízy. Najmä - Fiamma Slide Out. Takáto markíza je inštalovaná na streche v mieste vysúvacieho posúvača (pohyblivá časť, ktorá zvyšuje parkovací priestor obytného priestoru počas parkovania). Keď sa posúvač vysunie, markíza markízy sa automaticky odvíja, čím sa chráni plochá strecha jazdca pred dažďom a úlomkami.

adaptéry

Adaptéry sú profily rôznych dĺžok z hliníka, ktoré vám pomôžu ľahko a relatívne bezbolestne spojiť telo markízy so strechou vášho mobilného domu. Existuje mnoho výrobcov motorových, karavanov a castenvagenov s úplne odlišnými variantmi strešného profilu. Výrobcovia markízov venujú tejto skutočnosti veľkú pozornosť a snažia sa vyrábať adaptéry pre rôzne populárne motorhomes (Adria, Rapido, Hymer, Hobby, Karmann, Eura Mobil, Dethleffs, Fendt, Buerstner, LMC) a Kastvenvvageny (VW T2, T3, T4, T5, T6 , Crafter, Renault, Master, Opel Vivaro, Westfalia, Ford Transit, Fiat Ducato, Citroen Jumper, Paugeot Boxer, Mersedes-Benz Sprinter, Vito, Viano, Marco Polo).

Každý výrobca veľkých troch má svoj vlastný rad adaptérov pre montáž na stenu a strechu. Stojí za zmienku, že jednoduchý univerzálny adaptér na vertikálnej plochej stene je dodávaný s nástennými markízami. Vo všetkých ostatných prípadoch bude adaptér musieť kúpiť viac ako ďalšiu možnosť a vybrať si ten správny pre vašu strechu vo forme katalógov výrobcu.

Bočné a predné steny

Ak už máte strechu, potom spravidla ďalšou túžbou je pripojiť k nej bočné steny a vytvoriť plnohodnotný stan. To tiež poskytujú výrobcovia. Môžete si kúpiť aj bočnú stenu, prednú slnečnú markízu a kompletnú sadu stien so zipsami s oknami a sieťami proti komárom.

Ready-made stany pre markíza Fiamma - PrivacyRoom, PrivacyRoom Light, PrivacyRoom Ultra Light, PrivacyRoom Caravanstore Light.

Ak viete vopred, že chcete, aby bol markíz kompletný len so stanom, pripraveným setom pre vás je Fiamma Zip, Fiamma Caravanstore ZIP (Marquise F45 alebo Caravanstore + bočné steny + podlaha).

Pre markíza Thule - Panorama, Residence G3. Thule EasyLink a Thule QuickFit, plnohodnotné ľahké stany so strechou namontovanou pod strechou markízy, sú úhľadne prepravované v špeciálnej taške.

Pre markíza Dometic - CampRoom.

Čo by sa malo pamätať

  1. Markízové ​​markízy sa musia udržiavať v čistote. Ak je to možné, pred navíjaním vysušte;
  2. Marquise je machinizmus tiež musí byť čistý. Pri pracovnom kľúči nevyvíjajte nadmerné úsilie. Môže to spôsobiť poškodenie;
  3. Vietor - jeden z hlavných nepriateľov Marquise. Pri použití markízy v pracovnom režime vo veternom počasí alebo len na dlhú dobu je potrebné nainštalovať na ňu ochrannú pásku;
  4. Pre markízy Fiamma existuje špeciálna súprava na opravu;
  5. Nástenný adaptér zvyčajne obsahuje plochý adaptér na zvislej stene (3-4 malé kúsky), kľúč na kľúče, plastové svorky na upevnenie vertikálnych podpier na stenu karavanu, krokvy (dodatočný horizontálny rozstup) pre markízu nad 400 cm širokú, návod.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár