Ako chrániť karavanu pred krádežou?

Bohužiaľ, populárne vozidlá sa stávajú populárne u únoscov. Samozrejme, karavanovanie v Rusku je stále v plienkach, ale nepodceňujte záujem o karavany zo strany únoscov. V karavane môžete, rovnako ako v bežnom aute, dať rôzne alarmy, ktoré zabraňujú štartovaniu motora. A ako chrániť karavany v tomto ohľade? Zoberme si pár populárnych vecí pre váš pokojný spánok.

1. Zamknite záves karavanu

Existuje mnoho rôznych typov spojovacích hlavíc od rôznych výrobcov, vrátane AL-KO, Knott, Westfalia, BPW. Peitz, Winterhoff. Všetky tieto spojky sa od seba navzájom odlišujú. Prakticky pre všetky typy spojovacích hlavíc sú mechanické blokovania. Zabraňujú tomu, aby ťažné zariadenie pripevňovalo ťažnú guľu k vozidlu. A preto zabraňujú krádeži. Spojky pre spojku môžu byť univerzálne, vhodné pre väčšinu spojok a jedinečné, určené pre špecifický typ.

Tieto patníky fungujú, keď je karavan v stave vypnutia. Existujú však aj možnosti zámok, ktoré bránia prívesu v odpojení z ťažného zariadenia vozidla. V spojení výroby AL-KO je vytvorený špeciálny otvor, do ktorého je vložený malý zámkový zámok, uzamknutý kľúčom.

Tak, vo vnútri závesu, zámková zámka zabraňuje tomu, aby sa karavanová závesná hlava oddelila od ťažného zariadenia vozidla. Tieto zariadenia si môžete zakúpiť v našom obchode v sekcii zámky.

2. Hrad na podporu karavanu

Každý karavan má 4 skrutkové podpery, čo umožňuje karavanu udržiavať stabilnú horizontálnu polohu. Rozšírené karavanové veže neumožňujú jazdu s prívesom. Preto je tiež možné na maticu vodiacej skrutky ložiska nasadiť špeciálny mechanický zámok.

3. Mechanické zámky kolies alebo pasce

Všetci sme oboznámení s temperamentným 90. typom mechanického zariadenia proti odcudzeniu. Spolu s volantom na volante väčšina majiteľov áut v našej krajine používala tieto blokátory. Pokiaľ ide o karavany, existujú aj v rôznych formách od rôznych výrobcov.

4. GPS sledovače

Existuje mnoho rôznych zariadení na sledovanie vozidiel pomocou GPS. Ak chcete prijímať údaje zo zariadenia GPS tracker, použite buď vstavaný modul GSM so SIM kartou, ktorá je v ňom nainštalovaná, alebo konkrétny internetový zdroj priradený k tomuto zariadeniu. Lacnejší sledovatelia vám budú môcť poslať súradnice umiestnenia prívesu v čase vašej žiadosti. Drahšie sledovať pohyb neustále a môžem kresliť trasu prívesu v reálnom čase.

Takéto zariadenia zvyčajne zahŕňajú poplatok za predplatenie od operátora poskytujúceho trvalú službu sledovania. Napájanie sa dodáva samostatne zo vstavaných lítium-iónových batérií alebo z externej batérie. Niektoré z týchto zariadení majú akcelerometer - senzor, ktorý reaguje na pohyb. V prípade začiatku pohybu karavanu dostanete upozornenie, že môžete zistiť polohu karavanu. Ak to nezodpovedá miestu jeho parkovania, potom je čas zavolať políciu. Môžete sa tiež stretnúť a vstavaný mikrofón. Zavolaním na kartu SIM nainštalovanú v zariadení zariadenie automaticky zapne mikrofón s vysokou citlivosťou. Môžete počúvať v reálnom čase, čo sa deje vo vašom karavane.

5. Mover

Sťahovač nie je zložité zariadenie, ktoré vám umožní pohybovať karavanom pomocou diaľkového ovládača bez auta. Zariadenie je celkom jednoduché. Niekoľko elektrických motorov (na každom kolese) s trecími valcami, ktoré sú na nich opotrebované. Elektrické motory sú namontované na špeciálnom pomocnom ráme a sú napájané bežnou karavanovou batériou. Ak potrebujete presunúť karavan, trecie valce tkáča sa spoja s pneumatikami karavanu a pomocou diaľkového ovládača môžete zaparkovať príves na miestach, kde sa to nedá vykonať s autom. Inými slovami, s pomocou moover, môžete dať svoj karavan v mieste, ktoré môžete získať odtiaľ len pomocou diaľkového ovládania z kosačky.

6. Strážené parkovisko

Uzavreté parkovisko so spoľahlivým zabezpečením zabezpečí únoscom vážne premýšľanie o možnosti spustenia karavanu.

7. Poistenie

Nezáleží na tom, aká spoľahlivá je vaša ochrana, ak profesionáli majú oči na svoje vozidlo, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nemôžete vyhnúť únosom. V tomto prípade môžete ušetriť len peniaze. Poistenie karavanov a obytných áut v Európe dokonale ladilo. V Rusku poisťovne stále nerozumejú, čo je to karavan, ako ich vyhodnotiť a kde ho opraviť. Staré karavany (viac ako 10 rokov) naše poisťovne v zásade ne poisťujú.

Samozrejme, všetky tieto spôsoby ochrany karavany pred únosom sú dobré svojím vlastným spôsobom. Ale použitie rôznych druhov ochrany v komplexe dáva únoscom menšiu šancu, aby váš karavan postavili na váš záves.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár