Ako chrániť svoj karavan pred hackingom?

Široká popularita mobilných domov v Európe a rastúca v Rusku robí karavanovanie zaujímavým nielen pre známych cestovateľov, ale aj pre rôzne druhy zločincov - únoscov, zlodejov, vandalov a iných chuligánov. Napríklad, keď cestujete po Európe, nikdy si nemôžete byť istí, že keď sa vrátite na parkovisko, nenájdete svojho karavana s rozbitými dverami alebo oknom. Drobné výtržníctvo a krádež sú búrlivé dokonca aj na strážených parkoviskách v rušnej Európe. Nie je žiadnym tajomstvom, že štandardné uzamykacie zariadenia na predných dverách a technické poklopy karavanu alebo karavanu neposkytujú dostatočnú ochranu pred vlámaním. Skôr ide skôr o psychologickú obranu.

A tak, ako chrániť váš karavan pred hackermi a váš majetok, ktorý sa nachádza v karavane, od krádeže.

Zámky na dverách a prielezoch

Fiamma už mnoho rokov vyvíja a vyrába ďalšie vonkajšie zámky a vnútorné dvere pre vchodové dvere a servisné poklopy. Zvážte tieto zariadenia podrobnejšie. Zámok dverí Fiamma Security Series kombinuje dve zariadenia v jednom. Toto je pohodlné zábradlie pre vstup do karavanu. Zvlášť dôležité pre starších cestujúcich. Toto zábradlie má dve polohy, z ktorých jedna pevne drží predné dvere karavanu a chráni ho pred neoprávneným vstupom. Tento zámok je k dispozícii v dvoch rôznych výškach: 31 a 46 cm, zábradlie Fiamma Sacurity 46 si môžete zakúpiť v našom obchode.

Zámok série Fiamma Safe Door chráni nielen predné dvere karavanu, ale aj dôležité technologické poklopy. Napríklad dvere do garáže alebo kufra. Je univerzálny a hodí sa pre všetky karavanové dvere. Fiamma Safe Door je možné zakúpiť aj v našom obchode.

Ďalšie vnútorné zámky. Rovnako ako exteriér, tieto jednoduché mechanické uzamykacie zariadenia vám umožnia ďalej chrániť vaše poklopy a dvere pred neoprávneným otvorením. K dispozícii v rôznych verziách. Väčšinou univerzálne.

Ochranný kryt karavanu

V Európe, a najmä vo Veľkej Británii, sú populárne ochranné kryty prívesu. Rovnako ako samotné prívesy, existujú v rôznych šírkach a dĺžkach. Ochranný kryt na vašom obytnom prívese tak môžete presne vyzdvihnúť. Spravidla sú vyrobené z rovnakého materiálu ako stanové markízy. Preto chránia karavan pred prachom, špinou, vodou a tiež komplikujú prístup k karavane jednotlivcom so zlými úmyslami. Nevýhodou tohto dizajnu je jeho dlhá a neohrabaná inštalácia. Preto je dôležité nosiť takéto ochranné zariadenie na karavane s dlhodobým parkovaním. Stojí za zmienku, že rovnako ako v karavane, je vchodové dvere v prípade. Vyhnete sa tak dlhej demontáži stanu, ak budete náhle musieť vstúpiť do karavanu.

Poplachový systém

Teraz na trhu existuje mnoho rôznych alarmov a iných elektrických zariadení na monitorovanie stavu vášho domova na kolesách. Pri každom vstupnom otvore, či už je to okno alebo dvere, môžete do karavanu inštalovať otvárací senzor a / alebo snímače pohybu. Pri hackingu dostanete na telefóne príslušné informácie o SMS, ako aj sirénu. Nezabudnite na systém skrytého video monitoringu, ktorý opraví votrelca, zaznamená a uloží toto video na vstavané úložné médium.

Bezpečné pre cennosti

A napriek tomu, ako ušetriť cennosti, ak votrelci ešte prenikli do vášho karavanu. Odpoveď je triviálne jednoduchá - bezpečná. Napríklad holandská spoločnosť Kip, ktorá vyrába karavany, montuje všetky svoje mobilné domy so zabudovaným bezpečným štandardom už od začiatku deväťdesiatych rokov. Trezor môže byť rôznych veľkostí, ale musí byť čo najbezpečnejšie priskrutkovaný k podlahe karavanu. Všeobecne platí, že umiestnenie trezoru by malo byť zvolené najhlbšie a najvzdialenejšie, čo je v karavane. Drobné vlámanie na parkovisku zvyčajne trvá niekoľko minút. Po vstupe dovnútra, zlodeji odniesť, čo leží v dohľade alebo je v ľahko prístupnom priestore. S najväčšou pravdepodobnosťou, nebudú mať čas vyliezť do ďalekého rohu pod posteľ a pokúsiť sa prasknúť trezor, ak ho nájdu vôbec. V dome s prívesom tak môžete nechať malé hodnotné veci, ktoré si nechcete vziať so sebou, bez toho, aby ste v prípade hackovania riskovali, že ich nezanecháte.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár