Caravanning v Izraeli. začiatok

Existujú krajiny na svete, kde sa zdalo, že téma karavanizmu sa nikdy nevyvinie. Vezmite si napríklad Izrael s rozlohou 22 000 km² a populáciou 8,25 milióna ľudí (počet obyvateľov Moskvy je dvakrát väčší). Áno, je to nádherná krajina a tam je naozaj niečo, čo vidieť a kde relaxovať. Ale zo všetkých strán chudobných Židov obklopujú krajiny, s ktorými je Izrael buď vo vojne, alebo v "slabom" mieri. Nie je možné hovoriť o izraelskom autotraveli do susednej krajiny autom. Dokonca aj v samotnej krajine existujú rôzne územia palestínskej autonómie alebo zóny so spoločným riadením s relatívne alebo dosť nestabilnou sociálnou klímou.

A predsa.

22.5.2014 začala výstavba prvého kempingového parku v Izraeli. Parkovanie pre prívesy bude umiestnené v národnom parku Hurshat Tal, v blízkosti umelého jazera. Prvý kameň položil sám minister cestovného ruchu Uzi Landau (NDI). V najbližších rokoch plánuje izraelské ministerstvo cestovného ruchu vybudovať ďalších 9 kempov v národných parkoch Akhziv, Mekorot a-Yarkon, Hof Palmachim, Metsad, ako aj v rezerváciách Makhtesh Ramon a Yotvata (severne od Eilatu).

Vytvorenie takýchto lokalít pre prívesy je súčasťou programu Ministerstva cestovného ruchu na zníženie ceny a popularizáciu voľného času v Izraeli. Aby ministerstvo zvýšilo záujem o novú oblasť medzi miestnymi podnikateľmi, zrušilo byrokratické sankcie, ktoré bránia dovozu motorových vozidiel, a tiež zrušila daň z nákupu prívesov (čo by sa v kontexte Ruska nesnívalo vo sne).

Z prejavu Uziho Landaua: "Naším cieľom je, aby každá izraelská rodina mohla ísť na dovolenku bez toho, aby museli vyprázdniť svoje sporiteľné účty v bankách. Ministerstvo cestovného ruchu pod mojou autoritou bude naďalej investovať zdroje a finančné prostriedky na vytvorenie alternatívnych možností pre lacné dovolenkové domy." ,

Ostáva povedať - Bravo Izrael! So smútkom. Je hrozné si predstaviť, aký druh turistického potenciálu Rusko skrýva v sebe, čo je stokrát väčšie ako Izrael. Prečo sme tak neopatrní a skeptickí k rozvoju domáceho cestovného ruchu, ktorý by mohol, podobne ako ropa, čerpať príjmy z domáceho a zahraničného potenciálu. Možno, keď ropa klesne na 50 dolárov za barel, túto otázku stále prehodnocujeme?

Pozrite si video: Former Representative Steve Israel: The Caravan Of Fear Is The New Ebola. Velshi & Ruhle. MSNBC (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár