Kategória BE je jednoduchá!

Podľa zákona môžete viesť príves bez otvorenej kategórie BE v dvoch prípadoch:

  1. Príves má maximálnu hmotnosť do 750 kg. Maximálna hmotnosť traktora v tomto prípade nezáleží.
  2. Prípojné vozidlo má maximálnu hmotnosť nižšiu ako je pohotovostná hmotnosť traktora a celková hmotnosť vozidla by nemala prekročiť 3500 kg. Ak jedna z týchto požiadaviek nie je splnená, musíte mať otvorenú kategóriu BE.

Ak prvý bod tohto pravidla dôsledne dodržiavajú statní inšpektori, potom druhý bod má pravidelne problémy na ceste. Inšpektori dopravnej polície nevedia, alebo nevedia, že nevedia o existencii tejto položky. Tento problém možno vyriešiť rôznymi spôsobmi, ale ak sa rozhodnete vážne kontaktovať svoju dovolenku a možno aj život s karavanovaním, najlepšie riešenie sa zbaví úzkosti na ceste - otvorte kategóriu BE!

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nie je to ťažké, nie ťažké, nie dlhé, nie drahé. V Moskve existuje viac ako jedna taká škola, ktorá ponúka štúdium v ​​kategórii BE. Stojí 7 000 až 15 000 rubľov. v závislosti od autoškoly, plus 1000 rub. lekárske potvrdenie (ak nechcete stráviť deň a nervy na Vašej klinike). Za tieto peniaze sa ponúka možnosť ponechať 2 týždne na teoretické kurzy (ale ak pôjdete k nim, iba vy sa rozhodnete. Dokumenty, spravidla budete stále dostávať) a na konci kurzu poskytnú dokumenty o ukončení autoškoly. Potom môžete čakať na skúšku v MREO, ku ktorej je táto autoškola pripojená, alebo si môžete vziať dokumenty z autoškoly a prejsť na skúšku v ktoromkoľvek MREO vo vašom meste. Zvláštnosťou je, že skúšky pre kategórie HE a CE v MREO sa často nevykonávajú (raz za 1-2 mesiace) kvôli malému počtu žiadateľov, ale v rôznom čase (v porovnaní s inými MREO). Tým, že pôjdete okolo 1-4 MREO vo vašom meste a zistíte harmonogram skúšok, môžete ľahko znížiť čakanie na skúšku z 2 mesiacov na 5 dní! Akonáhle ste našli správne MREO, musíte sa zaregistrovať na ich skúšku. Ak chcete zmeniť MREO a zaregistrovať sa na skúšku, musíte si vyzdvihnúť dokumenty z autoškoly, odtrhnúť sa od MREO, ku ktorej je pripojená autoškola (kontaktujte MREO a v okne alebo kancelárii, ktorá je zodpovedná za skúšky). predložiť dokumenty (dokumenty o ukončení autoškoly, platný vodičský preukaz, zdravotné osvedčenie, pas) do okna prijímania dokladov na skúšku nového MREO a čakať na skúšku. Samotná skúška pozostáva iba z praktickej časti a je rozdelená do dvoch fáz:

  1. Detské ihrisko. Na ihrisku musíte urobiť 2 cvičenia. Prvým z nich je pohyb auta v opačnom smere v priamke. Druhým je jazda späť do garáže, ktorá je kolmá na východiskovú trajektóriu vášho prívesného vlaku (populárne sú tieto cvičenia nazývané „Prerušenie prívesu o 90 stupňov“)
  2. City. Tu je všetko rovnaké ako u kategórie B, len trasa je 2 krát kratšia.

Ťažkosti sú spôsobené detským ihriskom, a to druhým cvičením (ale niektorí ľudia už dlhý čas nemôžu zvládnuť prvý). Preto predtým, než pôjdete na skúšku, musíte zabudnúť na svoju dôveru ako „profesionálneho vodiča kamiónu“ a trvať niekoľko hodín plateného školenia. Táto služba stojí 600-1000 rubľov za hodinu, ale pri riadení škôl s menom a cenovou politikou nad priemerom je táto služba štandardom.

Práva na vás budú vykonané nasledujúci deň, po predložení pasu, zaplatenie poplatku 800 rubľov. (je potrebné sa o to postarať vopred a pri registrácii na skúšku požiadať o potvrdenie o zaplatení štátnej povinnosti za vydanie novej JV) a čakať v rade. Po odobratí fotografie vzorkovnice (papier a tenká laminácia na obidvoch stranách) môžete ihneď po zhotovení fotografií vyrobiť kartu VU po 3 - 5 minútach (z tohto dôvodu vyzerá ako pahýl a nedá sa porovnať so starou plastovou kartou VU).

Aby som neinformoval konkrétne autoškoly a ľudí, môžem všetkým, ktorí o to majú záujem, povedať systém úspešného učenia sa a prijímania e-mailom alebo telefonicky.

Andrey Kalashnikov

Medzitým, zima nikdy nepríde do Ruska, a voda nebude zmraziť v našich prívesy, chaty a kočiare. Prenájom prívesu karavanu je preto stále relevantný! Len aby sme vám pripomenuli, že od budúceho jari bude k dispozícii prenájom karavanu alebo karavanu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár