Ohrievače motocyklov na kvapalné palivo

Myšlienka vykurovať obytný obytný modul pomocou vykurovacích zariadení na kvapalné palivá mala vždy miesto. Tieto systémy majú dostatok príležitostí a sú dostatočne konkurencieschopné s plynovými vykurovacími systémami. Pozrime sa na výhody a nevýhody takýchto systémov.

Ako príklad vykurovacích systémov na kvapalné palivá zvážte dva populárne systémy konkurenčných globálnych značiek Webasto a Eberspächer. Obe spoločnosti vyrábajú rôzne predhrievače benzínov a naftových palív pre automobily, nákladné autá, lode, jachty a samozrejme motoristické domy. Chladiaca kvapalina v systémoch môže byť tekutá (nemrznúca) aj vzduch.

Vykurovací systém je namontovaný pod podlahou karavanu, čo šetrí vnútorný priestor obývacieho modulu. Kompletný systém obsahuje vodný bojler a možnosť zahriatia motora.

Až donedávna bol hluk týchto systémov pri riešení nepríjemného zápachu dostatočne hlučný. Nezabudnite, že stlačený fľaškový plyn horí lepšie ako motorová nafta (je chemicky inertnejším palivom ako plyn).

Jednou z výhod systémov je všestrannosť a dostupnosť kvapalných palív. Okrem toho existujú rôzne normy a technické normy pre plynové zariadenia v rôznych krajinách, čo znižuje komfort pri ich používaní.

Dôležitú úlohu zohráva aj viacúčelová povaha ohrievačov na kvapalné palivo. Systém môže pracovať ako normálny predhrievač motora na zápornú teplotu a môže tiež ohrievať obytný modul karavanu a vodu.

Z ohrievačov, ktoré používajú kvapalinu (nemrznúca zmes) ako nosiče tepla, možno uviesť Hydronic D5W od spoločnosti Eberspächer a Termo Top C od spoločnosti Webasto. Tieto systémy sú napojené na systém recirkulácie chladiaceho média v motore obytného automobilu. Preto pri štartovaní vykurovacieho systému sa motor najprv zahreje a potom obytný priestor karavanu. Tieto systémy sú veľmi progresívne a bez takých nevýhod ako hluk počas prevádzky a nepríjemné pachy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár