Paul Allmans a Mercedes-Benz Actros 3343

Holanďan Paul Allmans vie veľa o off-road motorhomes. Toto je tretí karavan, ktorému sa podarilo vybudovať a samozrejme najväčší. Konštrukcia karavana Paul začal obnovou veľmi "unaveného", ale stále funkčného kamiónu na podvozku Mercedes-Benz Actros 3343 s kolesovým vzorcom 6x6, kabína nad motorom. Prvé tri mesiace boli vynaložené na výmenu a opravu rôznych častí a zostáv podvozku. Osobitná pozornosť bola venovaná centrálnemu pagingovému systému každého kolesa, ktorý by mu umožnil prejsť cez opustené oblasti, ako je Sahara alebo Gobi.

Vzhľadom na časové obmedzenia, ako aj na skutočnosť, že Paul pracoval sám, bolo rozhodnuté, že obytný modul nebude postavený na zelenej lúke, ale na podvozku nákladného automobilu, ktorý ho predtým odpojil od vlastného podvozku, postavil prívesovú chatu s vhodnými rozmermi. Voľba darcu padla na jednoosý karavan švédskeho výrobcu Cabby z roku 2000 ako najlepšia kombinácia bohatého vybavenia, kvality a ceny. Príves Cabby je ozajstný zimný karavan s tekutým vykurovacím systémom ALDE s funkciou vykurovacej vody a vykurovanej podlahy. Podľa výrobcu môžu byť prívesy Cabby Scandinavian prevádzkované v rozsahu teplôt od - 40 ° C do 40 ° C. Výsledok prevýšil všetky očakávania. Ak neviete, že funkciu obytného modulu vykonáva hotový príves-dacha, organicky začlenený do spoločného exteriéru, môžete veriť, že expedičný autosalón bol postavený od nuly rovnakým spôsobom na jednom podniku!

Hlavnou konštrukčnou úlohou bolo zabezpečiť prechod zo zvislej kabíny na naklonený aerodynamický nos prívesu. Paul sa s touto úlohou úspešne vyrovnal, keď navrhol prechodnú rámovú konštrukciu, ktorá okrem iného obsahovala prídavnú palivovú nádrž s objemom 350 litrov. Celkový objem palivových nádrží dosiahol 860 litrov, čo prinieslo významné výhody pri dlhých expedičných trasách. V hornej časti prechodového rámu sa nachádzalo aj miesto pre dve náhradné kolesá so žeriavom a elektrický navijak. Nad vonkajším plášťom prívesu bol inštalovaný nový, vizuálne zjednotený prechodový rám a príves. Kabína prívesu dacha bola inštalovaná na podvozku so systémom výkyvných podpier na troch miestach upevnenia, podobne ako v konštrukcii systému od výrobcu motorových vozidiel Unicat. Výsledkom je, že podvozok prívesu získal maximálnu flexibilitu bez toho, aby telo samotného prívesu bolo vystavené nadmernému a nebezpečnému krúteniu.

Paul dokončil stavbu expedičného domu v marci 2009 a cestoval tam niekoľko rokov. Podľa neho priemerná spotreba terénneho karavanu bola 32 l / 100 km, čo nie je až tak, vzhľadom na výkon šesťvalcového motora pri 490 koní, po nejakom chip-tyunig. Okrem toho sa tento podvozok chová oveľa lepšie na diaľnici ako analógy terénnych karavanov na podvozku Unimogu.

Paul sa rozhodol predať svoj Mercedes-Benz Actros 3343 na základe vysokých nákladov na údržbu a prevádzku. Teraz je autohouse v Nemecku.
Pozrite si video: Eric Clapton - 4 June 2019 Berlin, Mercedes-Benz Arena Complete show (August 2019).

Zanechajte Svoj Komentár