Nastaviteľný redukčný ventil

V zimných karavanoch od švédskych a fínskych výrobcov Kabe, Solifer, Cabby, Polar, ako aj na prívesoch európskych výrobcov Kip, Avento, LMC, Adria a ďalších so zimným balíkom (plynové kúrenie s kvapalným nosičom tepla) nie je nezvyčajné nájsť nastaviteľný redukčný ventil plynu. Prečo je potrebné a ako správne nastaviť svoje hodnoty?

Od roku 1990 začali všetci európski výrobcovia (z bezpečnostných dôvodov) prepínať na pracovný tlak v plynovom vedení 30 mbar namiesto skorého 50 mbar. To znamená, že všetky plynové spotrebiče (ohrievač, varná doska, chladnička, bojler) sú určené pre tlak vstupného horľavého plynu - 30 mbar. Situácia škandinávskych karavanov bola iná. Plynový vykurovací systém Primus a Alde, ktorý je na nich inštalovaný pre efektívnosť práce v silných mrazoch, stále potreboval vstupný tlak plynu 50 mbar. Otvorenie predného zámku zimného karavanu po prvýkrát môže byť trochu zmätené. Otvorí sa obrázok neprehľadného plynovodu. Ale všetko je celkom jednoduché. Najprv sa na valec umiestni regulátor tlaku plynu s pracovným tlakom 50 mbar, potom plynové potrubie prechádza cez absorbér (banka s kvapalinou) a potom sa rozdelí. Jedna vetva ide do kotla a druhá je umiestnená na prevodovke za 30 mbar a potom ide do ostatných plynových zariadení.

Problém je v tom, že pri tlaku 50 mbar sa kotol stáva veľmi výkonným (až 6 kW) a spotrebuje impozantné množstvo plynu. Je to pravda, ak pracujete v drsných zimných podmienkach, ale pre mierne teploty sa stáva nerentabilným. Povedzte v letnej sezóne, že stačí len ohriať sprchovú vodu vo výmenníku, ale nie samotný karavan. Alebo trochu teplé na chladných nocí v auguste. Na prvých modeloch kotla Primus (2450, 2470, 2480) boli 3 horáky. Jeden horák pracoval nepretržite a ďalšie dva boli mechanicky odpojené. To umožnilo presnejšie nastaviť ekonomickú prevádzku kotla Primus vzhľadom na vonkajšiu teplotu. Neskorý model Primus 2490, ako aj všetky kotly Alde, majú iba jeden horák. Pre zabezpečenie ekonomického prietoku plynu a aplikovanie nastaviteľnej prevodovky. Ak sa pozriete na koniec rotačnej podložky prevodovky, uvidíte divízie od 1 do 12, čo zodpovedá hladkému zvýšeniu tlaku v plynovom vedení z 20 mbar na 50 mbar. V letnom období pre vykurovaciu vodu v zabudovanom výmenníku kotla alebo výmenník tepla alebo pre ľahké vykurovanie prívesu tak môžete nastaviť regulátor redukcie do divízií 1 a 2. Súčasne môže byť vykurovací výkon plynového kotla asi 3 kW. Ak je potrebné vykurovať v miernom jesennom a zimnom počasí, je logickejšie umiestniť regulátor na divízie 5-6 (výkon 4-5 kW). No, ak sa rozhodnete stráviť zimu v prívese pre skutočné, potom v extrémnom chlade bude potrebné použiť plný výkon plynového kotla, delenie 11-12 (výkon kotla 6 kW, resp.).

Zanechajte Svoj Komentár