Jarný návrat

V predvečer budúcej letnej sezóny sa veľa karavanov zaujíma: ako pripraviť karavan po hibernácii? Čo musíte skontrolovať, namazať, vymeniť? Veľmi dôležitá je vlastná ochrana zimy a opätovný vstup strojov do letnej sezóny. Takže všetko je v poriadku.

telo

Telo je hlavnou a nákladnou časťou karavanu. Ako každý vie, telo sa skladá zo sendvičových panelov, ktoré sa skladajú z hliníkového plechu, tepelne izolačného materiálu (pena alebo polyuretánová pena), dreveného rámu (borovica) a sololitu (vnútorná podšívka). Všetky staršie karavany trpia jednou chorobou tela. Postupom času sa tmel na spojoch panelov vysychá a stráca svoje elastické vlastnosti. Zvýšené vibrácie zo zlých ciest tiež prispievajú k odtlakovaniu škár strechy a stien. Vlhkosť začína padať do neuzavretých miest, ktoré absorbuje drevený rám. S kolísaním teplotných režimov v offseason sa vyskytuje nasledujúci proces: sneh padá na strechu, potom sa roztaví, prúdi do medzier medzi panelmi, nasýti drevený rám, potom zamrzne, rozširuje medzery a znova sa roztopí výtlačok.

To všetko vedie k vzniku nových ohnísk úniku a hniloby a rastu starých. To platí aj pre strechy a bočné poklopy, okná. Všeobecne platí, že všetky otvory a spoje panelov, kde v dôsledku nedostatočného tesnenia môže dostať vlhkosť.

Ako zistiť vlhkosť v tele? Počiatočná vlhkosť, ktorá začne absorbovať drevený rám, sa sama nevyrába. Presne skontrolovať dostupnosť a množstvo vlhkosti v tele môže byť špeciálne zariadenie - vlhkomer. Toto zariadenie stojí za to veľa - asi 200 eur. Jednoduchší spôsob je poklepanie. Stačí zaklepať na povrch, kde ste si istí, že nie je vlhkosť, zapamätať si tento zvuk a ťuknúť na povrchy, ktoré spôsobujú pochybnosti. Zvuk by mal zvoniť a povrch je pevný. Ak tomu tak nie je, potom s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na problémové miesto.

Ale nič nie je nemožné. Karoséria sa ľahko opravuje. Časti hnilého dreveného rámu a penového plastu sú nahradené novými. Pre pomoc môžete vždy kontaktovať našu dielňu.

Vnútorné vybavenie

Aby sa zabránilo požiarom, veľká pozornosť by sa mala venovať plynovému a elektrickému zariadeniu. Plyn má zvyčajne kúrenie, sporák na varenie a chladničku. Ak boli plynové prípojky zariadení všade tesné a neboli odpojené počas hibernácie, stačí pripojiť plynovú fľašu, naštartovať zariadenia a pomocou špeciálnej sprejovej peny pre plynové systémy skontrolovať, či na prípojkách v plynovom potrubí nie sú bubliny (vývody plynov).

Ak áno, musíte utiahnuť spojenie. Môžete tiež použiť analyzátor plynu. Meria množstvo uhľovodíkov a oxidu uhličitého. Ak sú hodnoty vyššie ako normálne, zariadenie vydá signál.

Dbajte na výfukový systém ohrievača plynu, ako aj na systém nasávania vzduchu. Mala by byť čistá, rúry tesne priliehajú k sebe. Po zime môže byť stále sneh, lístie pádu alebo iné nečistoty. Ucpaná výfuková trubka znemožňuje horieť plameň v plynovom ohrievači Truma.

Skontrolujte pas vášho plynového valca (bit na samotnom valci v blízkosti ventilu). Technická kontrola vysokotlakových valcov by sa mala konať každých 5 rokov. Podľa ruského práva nie sú fľaše staršie ako 40 rokov predmetom ďalšieho používania.

Pre elektrické zariadenia je potrebné skontrolovať izoláciu a skrútenie vodičov. V prípade potreby utiahnite a izolujte. Skontrolujte všetky elektrické spotrebiče ich zapnutím. Všetko by malo fungovať hladko, bez blikania a prerušenia. Je tiež potrebné skontrolovať elektrický stroj, jeho správnu činnosť zapínania a vypínania pri kritických zaťaženiach.

inštalatérstvo

Pri zimovaní karavanu je nevyhnutné úplne vypustiť vodu zo všetkých nádrží a hadíc. Ak nemáte čas to urobiť včas, s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť zmeniť zásobník, rovnako ako nádrž vášho ohrievača vody.

Zriedkavo zlyhajú a ponorné čerpadlá, ktoré zostali a zmrznuté vody.

Je potrebné naliať čerstvú vodu do vodovodného systému, pripojiť kotol, čerpadlo a starostlivo skontrolovať všetko, či nie je únik. Odtokové potrubia pod dnom karavanu sú tiež vystavené deštruktívnemu zničeniu z ľadu. Je potrebné ich skontrolovať.

WC

Ak máte Thetford stacionárne WC, mali by ste sa pozrieť na to. Nalejte čerstvú vodu do hornej a dolnej nádrže. Ak sa kvapalina z hornej nádrže sama vypne, nádrž sa praskla a musí sa utesniť. To isté platí pre vzdialenú kazetu. Skontrolujte tesniacu chlopňu na prijímacej kazete. Ak je guma prasknutá, musí sa vymeniť.

Zavesenie a podvozok

Gumové popruhy sú mimo prevádzky, ale stále musíte skontrolovať, koľko sú gumové popruhy opotrebované a koľko suspenzie sa už potopilo. Ak je vaša náprava BPW alebo Peitz, nemáte gumové pásy, ale kovové torzie. Na každej strane má náprava 2 mazacie skrine na mazanie vodiacich puzdier. Je potrebné namazať špeciálnu striekačku. Mazivo CV spoje-4 je celkom vhodné.

Ložisko kolesa. Na karavanoch na začiatku 90. rokov boli pre každé koleso použité dve axiálne kužeľové ložiská. Tieto ložiská sú prevádzkyschopné a vyžadujú mazanie. Na osiach firmy AL-KO sa v skrini uloží dvojradové guľkové ložisko. Tento typ ložiska nie je prevádzkyschopný.

Tiež je potrebné skontrolovať tlmiče. Ak aspoň jeden vykazuje stopy šmuhy - je potrebné vymeniť oba tlmiče.

rám

Pri prevádzke na zlých cestách (zvážte matku Rusko po celom svete), krátkodobé a pevné pozastavenie sa nedokáže vyrovnať s povinnosťami, ktoré sú mu zverené. To vedie k uvoľneniu telesa a v iných prípadoch k únavovým trhlinám na ráme v miestach možných koncentrátorov napätia (rohy, zvary, iné spoje).

brzdy

Na karavany aplikovaný typ valenia. Systém je jednoduchý a spoľahlivý, ale vyžaduje aj pravidelnú údržbu. Brzdový valec (pred prívesom) sa skladá z telesa a v ňom sa pohybuje vratne, tyč - kruhová dutá rúrka. Tyč spočíva na dvoch puzdrách, ktoré majú mazacie misky. Tiež sa musia namazať špeciálnou striekačkou. Mazivo CV spoje-4 je celkom vhodné.

Na vyhladenie nárazových rázov s ostrým štartom a brzdením tyče na karosérii sa používa plynový tlmič (tlmič nárazov). Po zime, nie je zriedka zlyhá, takže je potrebné skontrolovať, ako účinne uhasí rany. V prípade potreby ho vyberte a vymeňte za podobný náklad. Brzdový valec je pripojený na hlavné brzdové kolesá a káble. Často po dlhých prestojoch hrdza brzdových káblov rezne tak, že strácajú svoju účinnosť v prevádzke. Musia byť vymenené, aby neboli vôbec drahé.

Ak počas brzdenia auto-vlaku dôjde k oneskoreniu pri brzdení karavanu, je to istý znak opotrebovania brzdového obloženia. Je potrebné odstrániť kryt bubna a skontrolovať zvyškovú hrúbku trecích obložení. Ak je v normálnom rozsahu, je potrebné jednoducho otočiť špeciálnu konzolu na kovovej tyči vedľa ručnej brzdy, čím sa zmenší medzera medzi brzdovými doštičkami a brzdovým bubnom.

Je potrebné skontrolovať rovnomernosť opotrebovania trecích obložení. V opačnom prípade by ste mali venovať pozornosť práci pružín (mimochodom, všetko by malo byť na mieste) a možno aj samotnému brzdovému bubnu. V tomto prípade je lepšie nahradiť neúspešné prvky. Na zadnom paneli brzdového bubna sa nachádzajú špeciálne splachovacie otvory. Umožňujú vám ľahko a účinne vyčistiť brzdový bubon z vnútra nečistôt, ktoré vzniknú počas prevádzky a ktoré narúšajú normálnu prevádzku zariadenia, ako aj jeho chladenie.

Na toto možno všetko. Pamätajte na to, že vaša bezpečnosť je na vrchole všetkého a nenechajte brzdiť žiadne problémové miesta vo vašom karavane. Poruchy varovania sú vždy lacnejšie ako ich opravy. Užite si svoj karavaning.

Zanechajte Svoj Komentár