Varovanie! Vlastníci kompozitných tlakových fliaš

Dňa 20.11.2014, LLC Rugazko oznámila rozsiahle odvolanie kompozitných plastových fliaš vyrábaných Composite Scandinavia (modely Compolite CS a Passion), Švédska a Rugazko LLC, Rusko, vyrábaných a predávaných od 1. januára 2011 do 13. októbra 2014 ročne. Všetky uvedené tlakové fľaše vyrobené od 01.01.2011 do 13.10.2014 sú predmetom odvolania.

Ako bolo uvedené, tieto fľaše boli vyrobené pre všetky bezpečnostné požiadavky, ale nikto nemohol predpovedať, že domáci plyn, ktorý nemá najlepšiu kvalitu, obsahuje metanol, ktorý môže nepriaznivo ovplyvniť steny valca, najmä keď je vystavený vysokej teplote. Aby som to povedal bez obalu, zničte ich.

Dňa 3.1.2015 bol spustený program na výmenu nebezpečných kompozitných fliaš vyššie uvedených výrobcov za bezpečné Ragasco, Nórsko. Pre jednotlivcov počas výmeny musíte napísať žiadosť o vrátenie dane a poskytnúť pas. Po predložení šeku môžete získať peniaze, ktoré ste zaplatili za nebezpečný valec. Podľa recenzií obetí, výmena je pohodlná, trvá 10-15 minút bez akýchkoľvek otázok. Kontrola nákupu valca na výmenu nevyžaduje. Môžete sa dozvedieť o hľadaní miesta výmeny valca vo vašom meste, ako aj informácie o výmene právnických osôb na oficiálnych stránkach spoločnosti Rugasco LLC.

Rusko-nórska spoločnosť LLC "Rugazko" bola založená v roku 2011. Akcionármi Rugazko LLC sú skupina spoločností Avtokomponent (Rusko) a Hexagon Composites (Nórsko). LLC "Rugazko" je oficiálnym distribútorom produktov holdingu "Hexagon Composites" v Rusku a SNŠ. 22.3.2013 začala v meste Nižný Novgorod výroba kompozitných tlakových fliaš s použitím tejto technológie. S cieľom podporiť nového domáceho výrobcu vláda Ruskej federácie navrhla návrh zákona o rýchlom a úplnom zákaze používania kovových plynových fliaš ako nebezpečného v porovnaní s kompozitom odolným voči výbuchu. Je dobré, že sa to nestalo, pretože s valcami sa nakoniec ukázalo presne opačne. Viac ako dva roky sa na ruskom trhu predávali práškové sudy vo forme švédskych kompozitných valcov Composite Scandinavia a domáceho analógu vyrobeného s použitím ich technológie!

Varovanie! K dnešnému dňu je ešte dosť málo ľudí, ktorým sa podarilo kúpiť nešťastné kompozitné fľaše za takmer 3 roky predaja a ktorí nevedia, že sedia na časovaných bômb. Presmerujte túto správu na čo najviac priateľov. Možno spoločným úsilím môžeme zachrániť niečí život!

Je to trochu o mýte o bezpečnosti pri explózii kompozitných valcov. To je pravda, len plastový balónik je odolný voči pretrhnutiu, nie kvôli drahému polovýznamnému kompozitnému materiálu. Vysoko kvalitný ventil je nainštalovaný na valci s bezpečnostným ventilom, ktorý je schopný uvoľniť nadmerný tlak, a v prípade núdze sa roztaví a uvoľní plyn, čím sa eliminuje pretrhnutie samotného valca pred nadmerným tlakom. Tento ventil môže byť inštalovaný na ľubovoľnom kovovom kontajneri (cena takéhoto ventilu v Európe je 15 eur). Všetky nové kovové valce predávané v Európe sú vybavené takým ventilom odolným voči výbuchu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár