Všetko o KnausTabbert

Knaus Tabbert GmbH je holdingová spoločnosť, ktorá zjednocuje takéto spoločnosti, ako sú Knaus, Tabbert, [email protected], Winesberg. Knaus Tabbert GmbH je popredným európskym výrobcom karavanov a obytných vozidiel.

Majster tela Alfred Tabbert založil svoju prvú spoločnosť v roku 1934 v meste Schweinfurt. V roku 1953, dva roky po návrate zo sovietskeho zajatia, Helmut Wilk založil spoločnosť Si Wilk v meste Bad Kreuzhnach. V roku 1959 postavil svoj prvý karavan.

Architekt Helmunt Knaus, inžinier a staviteľ školením, založil v roku 1960 spoločnosť Knaus KG v Markbright. História značky Knaus začala s karavanom menom lastovička hniezdo. Na logu Knaus boli zobrazené dve lastovičky, ktoré vynalezli samotní zakladajúci otec.

V roku 1962 sa v Essene uskutočnila prvá výstava karavanov, kde boli prezentované značky Knaus, Tabbert a Wilk. Predstavila sa tu aj elektráreň Eifelland, ktorú založil Gunter Heneriki. Vo výrobných závodoch závodu v Markbright, neskôr v Oxerfurte a Würzburgu, bol vyrobený najpredávanejší model Knaus - Südwind (južný vietor).

Ústredie spoločnosti Knaus v Passau začalo svoju činnosť v roku 1970 av súčasnosti sa tam nachádza. Od sedemdesiatych rokov dvadsiateho storočia Knaus aktívne rozširuje svoje aktivity v celej Európe - boli založené dcérske spoločnosti, nezávislí predajcovia a dovozcovia pracujúci na základe zmluvy s Knaus. Aktívny obchod sa rozvíjal a sieť predajov a služieb sa rozšírila (Knaus získal približne 600 partnerských spoločností).

Knaus GmbH Jandelsbrunn bol prepustený v roku 1981 od spoločnosti Knaus KG. Všetky výrobné a predajné spoločnosti spoločnosti Knaus sa sústredili v meste Jandelsbrunn (obec v Dolnom Bavorsku, okres Freyung-Grafenau). V 80. rokoch Knaus, s pomocou svojich modelov Südwind a Azur, dosiahol vedúcu pozíciu v predaji na európskom trhu s karavanmi, ako aj v zavádzaní nových produktov. V roku 1984 bola spoločnosť Knaus GmbH Jandelsbrunn premenovaná na Tabbert Caravan GmbH so sídlom v Zintale.

Po nehode so zakladateľom spoločnosti Helmutom Wilkom, v roku 1979, Caravans International Wilk vyhlásil konkurz v roku 1986. Vedenie spoločnosti prevzal Tabbert Caravan GmbH, neskôr sa stal jediným akcionárom.

V roku 1987 bola vytvorená holdingová spoločnosť - TIAG (Tabbert Industrie AG) av roku 1990 už bol zahrnutý celý zoznam spoločností.

V roku 1992 sa spoločnosť Winesberg Mobile GmbH pripojila aj k holdingu TIAG. Výroba bola presunutá do Zintalu. V Maďarsku bol pre holandský trh zriadený závod na výrobu karavanov Knaus Hungary Kft.

V roku 1996 Knaus AG úzko spolupracoval s TIAG až do úplného zlúčenia v roku 2001.

V roku 2002 zmenila spoločnosť svoj názov z Knaus GmbH Jandelsbrunn na Knaus Tabbert Group GmbH. V roku 2004 sa automobilka CA-MO GmbH spojila aj so spoločnosťou Knaus Tabbert Group GmbH.

V roku 2006 začala spoločnosť Knaus Tabbert Group GmbH pracovať s ADAC. Takto sa vyvinul nový projekt na prenájom karavanov v Nemecku.

Dňa 9. októbra 2008 vyhlásila Knaus Tabbert Group GmbH bankrot.

Od 1. januára 2009 spoločnosť nakupuje holandský investičný fond HTP Investments BV. Práva na ochrannú známku Eifelland neboli zakúpené.

V roku 2010 má Knaus Tabbert GmbH s piatimi značkami celkový objem predaja 181 600 000 eur, pričom vyrába 10 400 karavanov a obytných áut s viac ako 1 000 zamestnancami.

V júli 2011 Knaus Tabbert GmbH získava spoločnosť Bavaria Camp GmbH. Výrobca vozňov prvotriednej triedy z Horného Bavorska vstúpil ako šiesta značka v spoločnosti Knaus Tabbert Group GmbH, čím zastrešuje všetky segmenty automobilového trhu.

Dva modely od Knaus Tabbert GmbH dostali pozornosť odbornej poroty na súťaži "Cena za najlepší dizajn karavanu: inovácie vo svete caravanningu 2012/2013". Vlajková loď Caravan Tabbert Puccini získava najvyššie ocenenie za "najlepšiu praktickosť". Vyhlásenie poroty hovorí: "Cena je udelená za vynikajúce úspechy, ktoré stanovujú nové štandardy pre dizajn a funkčnosť v automobilovom priemysle." Rezidenčná dodávka Knaus Van presvedčila porotu o jej funkčnosti a úspešných technických riešeniach. Získal čestné uznanie v nominácii "Inovatívne projekty".

Dňa 4. septembra 2012 Rada Knaus Tabbert GmbH oficiálne oznámila predčasné splatenie štátnej záruky za úvery vo výške 22,4 mil. EUR. Ministr hospodárstva Bavorska Martin Zeil prišiel do závodu na túto nezabudnuteľnú udalosť, aby zablahoželal pracovníkom a manažérom k úspešnému opätovnému spusteniu.

Koncom októbra 2012 Knauus Tabbert GmbH opäť slávnostne otvoril modernizovaný maďarský závod v Nagyorose (Nagyoroszi>). Sedemtýždňová výstavba a investície vo výške viac ako 1 milión eur stále robia tento závod jedinečným vo svojom odvetví. Montážna linka bola navrhnutá s budúcou výrobnou základňou do 2500 mobilných domov ročne. Zároveň sa implementuje Knaus Tabbert Production System (KTPS). Nová výroba obytných dodávok v prvom roku naplnila plán v dvoch.

Dňa 30. augusta 2013 sa na výstave Caravan Salon v Düsseldorfe predstavila koncepcia "Caravisio" ako vízia spoločnosti pre rozvoj dizajnu a inovácií v budúcnosti.

Dňa 27. septembra 2013, 15 mesiacov po slávnostnom odovzdávaní cien, bol otvorený modernizovaný závod pre prémiovú značku Tabbert v Hesensku.

V roku 2014 skupina expertov pripravila správu o súčasnej ekonomickej situácii trhu s karavanmi v Nemecku a vo zvyšku sveta na Caravan Salon v Düsseldorfe. Správa obsahovala prehľad trhových podmienok pre rozvoj predaja motorových vozidiel a karavanov. V správe sa Knaus Tabbert GmbH umiestnil na prvom mieste v registrácii motorových vozidiel a karavanov v Nemecku v roku 2013. Tento ukazovateľ sa zopakoval už tretíkrát za sebou.

Model Tabbert Vivaldi získal v roku 2015 prestížne ocenenie "DCC Caravan Security Award 2015" na veľtrhu v Stuttgarte.

Pozrite si video: Magnézium - všetko o jeho dôležitosti v tele. GymBeam. Fitness Academy (November 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár