Výmena tyče na Carver Cascade 2

Plynový kotol Carver Cascade 2 bol vyvinutý špeciálne pre obytné automobily a karavany. Systém je dobre overený. Ale všetky detaily majú svoj čas. Plynový kotol Carver Cascade 2 plní niekoľko funkcií. Slúži ako spojovací prvok nádrže s prednou časťou, ako aj vysielač tepla z oblasti ohrievanej plynovým horákom po celej dĺžke nádrže.

Tyč je vyrobená z hliníkovej zliatiny a má malú hmotnosť (0,175 kg). Závity M12 sú rezané na oboch okrajoch. Predná hrana je priskrutkovaná do vysielača tepla (predná časť). Nádrž je umiestnená na zadnej strane tyče, ktorá je upevnená maticou a podložkou. Na konci zadného konca je vytvorený závitový otvor na upevnenie „hmoty“ vykurovacieho telesa.
Problémom tohto kotlového prvku je korózia. V spojoch tyče s inými prvkami kotla v priebehu času, vždy nastane, čo vedie k riedeniu kovu. To v konečnom dôsledku vedie k jeho rozpadu. Rýchlejšie sa tento proces uskutočňuje na zadnom konci tyče, kde závitová časť v priereze je torus (v dôsledku čelného závitového otvoru).

Iba jedna cesta von - nahradiť zlomený prvok. Nová tyč pre Carver Cascade 2 bude stáť 3-4 tisíc rubľov. Ale existuje alternatíva. Kovový čap M12, ktorý sa predáva v každom veľkom stavebnom obchode za cenu 350-400 rubľov. na 1 m. Je potrebné len dodať mu potrebný tvar a veľkosť. Dĺžka tyče je 430 mm., Predná časť je so zrezaným priemerom 8,2 mm, dĺžka 8 mm.

Pomocou improvizovaných nástrojov vylepšíme čap na požadované rozmery, priskrutkujeme ho do čelnej časti proti dorazu pomocou zámku závitu.

Nasadili sme si vlásenku na nádrž, ďalej podšívku, podložku a upevnili ju maticou. Medzi nádržou a prednou vykurovacou časťou nesmie byť žiadna medzera. Len nezabudnite na krúžkové tesnenie pred nádržou. Kotol skontrolujeme, či nie je pod tlakom vášho čerpadla (výrobný ukazovateľ maximálneho tlaku vody v kotle je 1,4 bar). Upevňujeme kryt TENA. Aby nedochádzalo k plytvaniu vŕtaním otvoru na zadnom konci čapu, drôt pod „hmotnosťou“ vykurovacieho telesa sa jednoducho spájkuje až do konca.

Zanechajte Svoj Komentár