Nabíjanie telefónu na dreve

BioLite CampStove je veľmi zábavný gadget, ktorý sa hodí pre vaše túry, ďaleko od akejkoľvek civilizácie. BioLite CampStove je mobilný sporák na varenie a nabíjanie na čiastočný úväzok, ktorý beží na drevo.

Toto zariadenie nebude nahraditeľné, ak ste vášnivý lovec alebo rybár, a rovnako ako extrémny cestovný ruch na divokých miestach. V prípade extrémnych situácií, či už ide o náhly výpadok elektrického prúdu alebo iné prírodné katastrofy, je potrebné takéto zariadenie uchovávať aj v skladoch. Vždy vám dá elektrinu, ktorú potrebujete na nabitie vášho telefónu, stačí v nej zapáliť malý oheň.

Ako toto zariadenie funguje?

Elektrina je generovaná tepelnou konverziou pomocou termoelektrického konvektora (termočlánku). Princíp činnosti termočlánku - selektívny ohrev spájkovacieho bodu dvoch vodičov - dva kovy, odlišné svojím chemickým zložením, je sprevádzaný výskytom elektromotorickej sily (elektromotorická sila). Rozlúčim sa, napätie sa objavuje na opačných koncoch vodičov, a ak zatvoríte cieľ, prúdi ním prúd. Je pravda, že účinnosť takéhoto konvektora nie je vysoká - účinnosť je iba 7%. Ďalšou nevýhodou je, že účinné termočlánky vyžadujú vzácne a drahé kovy - bizmut, platinu, telúr atď., Čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje výrobné náklady.

BioLite CampStove je tiež kachle na drevo, na ktorej môžete variť vodu alebo variť jedlo v kempe. A zároveň dobite telefón. Ukazuje sa teda, že BioLite CampStove je najšetrnejšia nabíjačka pre životné prostredie. Pre jednoduché pripojenie telefónov, tabletov, bateriek a ďalších potrebných vecí má BioLite CampStove univerzálny USB výstup.

Kachle majú rovnaký vstavaný ventilátor, ktorý umožní spaľovanie plameňa efektívnejšie. Samozrejmosťou je aj premena tepla na elektrinu.

Jednotka termoelektrického meniča sa dá ľahko vložiť do horáka, čo robí zariadenie v zloženej polohe veľmi kompaktným.

Technické parametre nabíjania kachlí BioLite CampStove.

  • Spotreba paliva - akákoľvek organická horľavá biomasa (vetvy, kôra, šišky, listy)
  • Tepelný výkon horáka na drevo: 3,4 - 5,4 W
  • Výstupný výkon na konektore USB: 2-5 V
  • Čas varenia vody: 4-5 min / 1 l
  • Spotreba paliva: 50 gramov suchého dreva na varenie 1 litra vody
  • Rozmer: 270 * 130 mm
  • Hmotnosť: 935 g

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár