Autotourizmus v Maroku

Napriek tomu, že arabská krajina (aj keď sa miestne obyvateľstvo volá Berbers a nechce sa pripisovať Arabom), so všetkými následnými dôsledkami, karavaning v Maroku je veľmi populárny. Je to spôsobené najmä tým, že Maroko susedí so Španielskom, ktoré je zase súčasťou Európskej únie.

Druhý život Bowlus Road Chif

Príbeh prívesu Bowlus siaha až do roku 1934, keď talentovaný návrhár lietadiel William Hawley Bowlus vyvinul svoj prvý príves nazvaný Road Chif. Hawley Bowlus pracoval na lietadle Spirit of St. Louis a inšpirovaný trupom z aerodesignu a hliníka sa prvýkrát rozhodol používať tieto nápady pri stavbe karavanov.

Kotol Truma B10. Opis a princíp činnosti

Pokiaľ ide o autonómne plynové kotly na ohrev vody v obytných prívesoch a obytných automobiloch, častejšie sa spomína rodina kotlov nemeckého výrobcu Truma. Modifikácia plynového kotla Truma B10 je od 80. rokov po súčasnosť využívaná karavanmi v celej Európe.

Biatlonista Ole Einar Bjørndalen kúpil karavan

Nedlouho pred začiatkom olympijských hier v Soči 2014 sa slávny „biatlonský kráľ“ - nórsky Ole Einar Bjørndalen rozhodol kúpiť motocykel Niesmann Arto. Podľa samotného športovca mu motorový dom pomôže ušetriť veľa času v tábore a umožní mu cestovať bez obvyklého množstva batožiny.

Breaking Bad Van alebo príves, v ktorom varí

Všetci, ktorí sledujú a stávajú sa priaznivcami populárneho seriálu Breaking Bad TV (Breaking Bad v ruštine) si pamätali príves, v ktorom Walter White a Jesse Pinkman robili metamfetamín od sezóny 1 do sezóny 3. Samotná séria rozpráva príbeh hlavnej postavy Waltera Wighta, ktorého život, keď ho zasiahlo „päťdesiat kopeckov“, dosiahol slepú uličku.

Cabby - 50 rokov pokroku

Studený kemping a bojový tank vytvorili metódu Cabby a Cabby, ktorá sa začala už v roku 1960, keď Tore Nilson, producent z Värmlandu (Švédsko), strávil niekoľko stôp chladných nocí v stane. Toto bol prvý a posledný krát, čo Tóra urobila niečo také. Táto skúsenosť posunie Tóru k myšlienke „Prečo nezačínať stavať karavany?

Caravisio - karavan budúcnosti

Na pozadí celoeurópskeho poklesu dopytu po karavanoch vytvára aliancia KnausTabbert koncept prívesu pre „karavan budúceho Carivisio“. Nemecký karavan, ktorý kreslil dizajn Carivisio, čerpal inšpiráciu z luxusných luxusných námorných jácht. Hlavné zameranie exteriéru karavanu budúcnosti je na aerodynamiku.

Kotol Carver Cascade 2. Popis a princíp činnosti

Vo Veľkej Británii sú plynové kotly na vykurovanie vody Carver Cascade 2 obzvlášť obľúbené medzi výrobcami letných chatiek v období od roku 1983. V roku 1990 bola vydaná modernizovaná verzia Carver Cascade Rapide. Treba poznamenať, že takéto kotly boli inštalované aj na ich karavany holandskými výrobcami Kip a Avento.

Ceny za prenájom sú ešte krajšie!

S radosťou vám oznamujeme, že v auguste sa náklady na prenájom karavanu v Moskve alebo karavane stali ešte príjemnejšími. Nenechajte si ujsť šancu, pretože leto ešte neskončilo a bude vás aj naďalej potešiť teplým jasným slnkom a Retrailer vás poteší príjemnými podmienkami prenájmu mobilného domu v Moskve! Viac informácií o podmienkach prenájmu motorových vozidiel nájdete tu.

Cross Lander. Mimo cesty je naša

Predstavujeme Vám Vašu pozornosť prvý ruský projekt terénneho prívesu dacha - Cross Lander, ktorý si zaslúži pozornosť. Podmienky stanovené zákazníkom počas výroby boli celkom ruské. Terénny príves sa musel udržiavať rovnako dobre na diaľnici (ťahaná do drahého japonského SUV) a off-road (napojená na sovietsky pásový terénny automobil).

Čo robiť, ak nesvieti?

Časy uhľovodíkov, konkrétne propán / bután, zohrávajú dôležitú úlohu pri karavanningu. Konkrétne, vykurovacie teleso, kotol, chladničku, varnú dosku, rúru, menej často osvetľovacie lampy a dokonca toaletu z plynu v karavane. Skôr alebo neskôr, každý karavan je konfrontovaný s problémom s názvom "nehorí" s jedným z vyššie uvedených zariadení.

Mestský deň 2013

To skončilo nasledujúci deň v meste, ktoré sa tiahlo cez víkend. Moskva v tomto roku je 866 rokov. Nie je to samozrejme výročie, ale dátum je tiež veľký a oslavuje ho vo veľkom meradle. Väčšina obyvateľov mesta, rovnako ako "primkadny" miest, v týchto dňoch nefungovala, ale chodil a bavil sa. Preto bolo centrum hlavného mesta mimoriadne preťažené ľuďmi, autami, dopravnými zápchami a zamestnancami rôznych špeciálnych služieb.

David Winnick a jeho dielňa na príves

David Winnick vlastní a prevádzkuje Winnick Designs a Vintage Trailering, ktoré dokážu priniesť príves Vintage Airstream. Z prívodu, prívesu, karavanu alebo prívesu môže na zákazku opraviť príves, príves alebo príves. Dave otvoril svoju dielňu na obnovu prívesu Airstream asi pred rokom a šiel na to už dlhú dobu.

Drevený karavan

V Amerike, karavanning s prívesom chata, ktorá je príves s dreveným domom postavený na to, je stále populárnejšie! Veľkosť takýchto "drevených" mobilných domov môže byť ako zvyšok prívesov v Amerike: veľký, veľmi veľký a obrovský. Tento prúd vznikol v rôznych častiach Ameriky z rôznych dôvodov.

Spínač diaľkového generátora

Sme radi, že Vám môžeme predstaviť užitočný vývoj našich špecialistov - blok diaľkového spínača generátora. Jednotka diaľkového vypnutia generátora je jednosmerné rádiové riadiace zariadenie optimalizované na prenos jedného príkazu. Často sa stáva, že generátor, obvykle inštalovaný čo možno najviac od spotrebiteľa, musí byť tlmený bez opustenia priestorov.

DoubleBack

Všetci poznáme legendárneho VW Transportera. Po mnoho desaťročí sa milióny ľudí na celom svete nedokázali bez tohto minivanu od VW urobiť. Palubné a celokovové verzie Transportera pracujú na dodávke všetkých druhov nákladu, verzia Caravelle slúži ako malý autobus alebo rodinné auto, exkluzívne verzie Multivan preferujú podnikatelia, pre ktorých obraz poskytol cestu ergonómii, pohodliu a všestrannosti; tohto modelu priamych konkurentov.

Interiérový dizajn Via-Lander

Anvir Travel Preparation Bureau, spoločnosť špecializujúca sa na expedičnú prípravu vozidiel na cestovanie, ako aj výrobca domácich terénnych karavanov pod značkou Anvir predstavila nový model kompaktného terénneho prívesu Via-Lander. Interiér Via-Lander bol navrhnutý v ateliéri Rish Design od Aliny Kulakovej a harmonicky kombinuje funkčnosť a komfort.

Obrázky z Keepdreams a Retrailer

V auguste 2014 mal Retrailer šťastie, že spolupracoval s workshopom podujatia a kreatívnym štúdiom Keepdreams. Naše prenajaté prívesné vozidlo Hymer-Eriba Nova 490 sa hodilo ako dekorácia v inscenácii príbehu svadby v areáli lesoparku neďaleko Moskvy. Chalani láskavo zdieľali krásny fotoreport o svojej udalosti s naším prívesom a my ho zase zdieľame.

Opera futuristický príves

Dvaja talentovaní belgickí architekti Axel Enthoven a Rob Vos vytvorili veľmi neobvyklý futuristický obytný príves nazvaný „Opera“. Tento názov však nebol náhodný. S jeho vzhľadom, sa silne podobá Sydney Opera House. Je pozoruhodné, že obytný príves je vyrobený z ekologických, prírodných materiálov: kože, tvrdého dreva, nerezovej ocele.